Zapaśnicy ZKS Radomsko startowali w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego

Zapaśnicy ZKS Radomsko startowali w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Fot. ZKS Radomsko

Powiatowa Hala Sportowa przy ul. Szkolnej 2 była miejscem zmagań zapaśników. 11 marca walczono o tytuł mistrza województwa łódzkiego w stylu klasycznym. Na macie stanęli zawodnicy ZKS Radomsko.

Młodzicy, to jest roczniki  chłopców 2011 – 2009 oraz kadeci, z roczników 2008-2006. W sumie 101 zawodników reprezentujący 15 klubów z województwa łódzkiego i spoza niego walczyli na trzech radomszczańskich matach. 

Turniej odbył się kolejny raz pod wspólnym patronatem honorowym prezydenta Miasta Radomska i Starosty Radomszczańskiego,  a organizatorem był Zapaśniczy Klub Sportowy Radomsko.

Warto podkreślić, iż pierwszy raz w historii klubu po uroczystym otwarciu turnieju, miał miejsce występ artystyczny radomszczańskiej grupy Zumba Kids Panaceum Fitness Club.

Niezwykle dobrze zaprezentowali się zwodnicy z ZKS Radomsko. Zapaśniczy Klub Sportowy Radomsko zajął drużynowo 3 miejsce. 

- Jesteśmy zadowoleni z wyników naszych kadetów, którzy w wagach średnich i ciężkich po zaciętych i wymagających walkach doszli do miejsc na podium. Srebro Bartosza Brzozowskiego w wadze 80 kg, który uległ w finale Stanisławowi Fussy z AKS Piotrków Trybunalski, czy Huberta Walaszczyka i Krzysztofa Kubali, którzy w wadze 65 kg po porażce ze świetnym zawodnikiem z KS Sobieski Poznań i bratobójczym starciu w rundzie eliminacyjnej. Mimo innych wygranych walk, zajęli 3. miejsca. W finale kategorii 48 kg walczyło naszych dwóch zawodników, Oskar Paplicki wywalczył złoto, a Szymon Płomiński srebro – mówi trener Tomasz Łapiński.

Jak zawsze zmagania zawodników w kategorii wiekowej młodzików niosły ze sobą moc emocji, szczególnie, że tym razem klub był reprezentowany przez 15 młodzików. Stoczyli oni wiele zaciętych pojedynków, w których pokazali,  iż mają serce i charakter do walki równie wielki jak starsi koledzy z klubu.

Wyniki zawodników ZKS Radomsko:

- w kategorii 35 kg Filip Gonera zajął 5. miejsce

- w kategorii 38 kg Iwo Kubanik zajął 2. miejsce, Antoni Staniszewski 3. miejsce, a Filip Doroziński i Szymon Haś 5. miejsca

- w kategorii 44 kg debiutując Krzysztof Dłubak zajął 5. miejsce

- w kategorii 48 kg Antoni Łengowik zajął 5. miejsce, a Wiktor Kaczmarek 7

- w kategorii 52 kg Nikodem Nitecki zajął 3 miejsce, a Krzysztof Jaguś 5

- w kategorii 62 kg Bartłomiej Bałut i Mikołaj Olejnikowski zajęli 5. miejsca

- w kategorii 85 kg Miłosz Trzeciak zajął 2. miejsce

Zawodników trenują Tomasz Łapiński i Sebastian Nowak.

Więcej o:
zks zks radomsko zapasy radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE