Zapadła decyzja: przejazd pod torami będzie remontowany

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w dniu 30 maja zapadła decyzja o współfinansowaniu przez miasto remontu przejazdu pod torami. Miejscy radni większością głosów opowiedzieli się za... ››

Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta w dniu 30 maja zapadła decyzja o współfinansowaniu przez miasto remontu przejazdu pod torami.

Miejscy radni większością głosów opowiedzieli się za współpracą z Polskimi Liniami Kolejowymi i remontem przejazdu łączącego ulicę Reymonta z Sierakowskiego. Na ten cel zarezerowano w budżecie miejskim 4 mln zł.


- Dobrze, że nie zdecydowaliśmy się na prowizoryczne rozwiązanie tej kwestii. Cieszy mnie fakt, że radni widzą konieczność docelowego rozwiązania – kosztowniejszego, ale na wiele, wiele lat. Popularny przejazd „pod mostkiem” służył będzie nie tylko mieszkańcom Radomska, dlatego zwrócę się do starosty i przewodniczącego Rady Powiatu z prośbą o współfinansowanie tej inwestycji. - mówi Prezydent Radomska, Anna Milczanowska.

Remont rozpocznie się najprawdopodobniej w przyszłym roku. Po jego wykonaniu ruch "pod mostkiem" będzie możliwy w obu kierunkach jednocześnie.

Remont popierają także mieszkańcy miasta, którzy w kwietniu zebrali blisko 2 000 podpisów pod apelem o natychmiastowy remont przejazdu.

Więcej o:
remont przejazd miasto plk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE