Zamieni fotel dyrektora na krzesło radnego?

Zamieni fotel dyrektora na krzesło radnego?

Paweł Kałdoński, radny Rady Miejskiej Radomska, złożył mandat. Przypomnijmy. Przez wiele lat był zawodowym żołnierzem. W 2010 roku, został po raz pierwszy radnym. Teraz podjął decyzję o powrocie do służby wojskowej. Będzie instruktorem w grupie szkoleniowej w 9. Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej. Czy w radzie, jego miejsce zajmie Kamil Bugdal?

- Decyzję podjąłem w związku z sytuacją epidemiczną w kraju. Chcę służyć żołnierzom swoim doświadczeniem i pomagać w walce z koronawirusem. Będąc zawodowym żołnierzem nie mogę pełnić obowiązków radnego. Dlatego złożyłem rezygnację – wyjaśnia Paweł Kałdoński.

Jego miejsce w Radzie Miejskiej może zająć Kamil Bugdal, jeden z założycieli partii Nowoczesna w Radomsku. Później, w opinii różnych źródeł wyrzucony z partii, czy jak  sam twierdzi zrezygnował z członkowstwa w Nowoczesnej.

Po wygranych wyborach przez Jarosława Ferenca, Kamil Budal został jego asystentem. Następnie został naczelnikiem Wydziału Spraw Obywatelskich, ale na krótko.

W związku z tym, że w ZEA dyrektor odeszła na emeryturę, prezydent Jarosław Ferenc zaproponował Kamilowi Bugdalowi stanowisko dyrektora Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego. Czy dzisiaj przyjmie mandat radnego?

- To bardzo trudna decyzja. Muszę to skonsultować z moimi współpracownikami, jak również z rodziną. Wiem również, że nie mogę „migać” się od decyzji wyborców - podkreśla Kamil Bugdal. 

Kto będzie miał decydujące zdanie?

- Oczywiście, że rodzina i żona – dodaje.

Jedno jest pewne. Jeżeli Kamil Bugdal zdecyduje się przyjąć mandat, to w Radzie Miejskiej zasili ugrupowanie Razem dla Radomska.

Cała rozmowa z Kamilem Bugdalem na portalu Radomsko24.pl, w programie „Staszczyk niezależnie”, w środę 18 listopada o godzinie 19.45.

Więcej o:
kamil bugdal rada miejska w radomsku staszczyk niezależnie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE