Zamiast pisanek żłóbek betlejemski?

Zamiast pisanek żłóbek betlejemski? Fot. pixabay.com

Prosimy tej informacji nie traktować w kategorii żartu primaaprilisowego. Placówki przedszkolne i szkoły podstawowe otrzymały zaproszenie mailowe do udziału w Międzynarodowym Konkursie „Żłóbek Betlejemski oczami dzieci i młodzieży” z okazji 800-lecia przygotowania żłóbka przez św. Franciszka z Asyżu w Greccio. Organizatorem konkursu jest Publiczna Szkoła Podstawowa z Wolina.

Sprawdziliśmy stronę internetową szkoły. Jest obszerna informacja i regulamin konkursu. Okazuje się, że prace plastyczne należy wysyłać do  uwaga! 5 maja 2023 roku pod wskazany adres w regulaminie.

Z kolei ogłoszenie wyników będzie jak czytamy w regulaminie po trzech tygodniach 31 maja. Warto dodać, że patronat honorowy nad konkursem objął minister Przemysław Czarnek Udział w konkursie jest dobrowolny.

Dyrekcje radomszczańskich placówek oficjalnie nie chciały komentować tego przedsięwzięcia. Jeżeli już ktoś skomentował prosił w tym momencie o anonimowość. 

- Może ktoś pomylił święta wielkanocne ze świętami Bożego Narodzenia? Dość trudno to wytłumaczyć 6 czy 7-latkom, bo zamiast malowania pisanek powinni rysować żłóbek betlejemski - komentuje prosząca o anonimowość nauczycielka z radomszczańskiej podstawówki .

Pytamy czy nasza rozmówczyni zachęci dzieci do udziału w konkursie. Odpowiedziała, że … poinformuje.

Dla zainteresowanych podajemy adres www szkoły i konkursu pspwolin.edupage.org.

Więcej o:
wielkanoc wielkanoc 2023 boże narodzenie konkurs
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE