Zamiast lekcji w szkole – zajęcia w MDK

Zamiast lekcji w szkole – zajęcia w MDK

W związku ze strajkiem nauczycieli, który rozpoczął się 8 kwietnia, instytucje kultury i sportu wyszły z propozycją organizacji zajęć dla dzieci, których opiekunowie nie mają z kim ich zostawić. W Miejskim Domu Kultury w Radomsku z oferty skorzystało kilkunastu uczniów.

W szkołach, w których pełna kadra nauczycielska przyłączyła się do akcji protestacyjnej, zajęcia dydaktyczne nie odbywają się. W takiej sytuacji tylko dyrektor szkoły może zaopiekować się grupą osób nie większą niż 25 uczniów.

Radomszczańskie instytucje kultury i sportu, czyli MDK, Miejska Biblioteka, Muzeum Regionalne oraz MOSiR zaproponowały organizację zajęć dla dzieci, a tym samym zapewnienie im opieki.

Do domu kultury już drugiego dnia strajku zgłosiła się grupa 13 dzieci. Pod czujnym okiem instruktora MDK zorganizowano im zajęcia plastyczne.

Dziś kolejny dzień negocjacji strony rządowej z przedstawicielami ZNP. Czy dojdzie do porozumienia?

Pewne jest, że jutrzejsze egzaminy gimnazjalne się odbędą. Takie zapewnienie padło na poniedziałkowym (8 kwietnia) spotkaniu dyrektorów szkół z naczelnik edukacji w Urzędzie Miasta. Pisaliśmy o tym tutaj.

Więcej o:
strajk nauczycieli 2019 protest znp radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE