Radomsko, Łódzkie 3.4o Piątek, 22 Listopada 2019

Zamiast kupować lepiej adoptować

Miasto

Przy okazji Święta Miasta warto odwiedzić też schronisko dla bezdomnych zwierząt w Radomsku. W najbliższy weekend adopcja każdego zwierzaka tylko za 1 zł.

Przy okazji Święta Miasta warto odwiedzić też schronisko dla bezdomnych zwierząt w Radomsku. W najbliższy weekend adopcja każdego zwierzaka tylko za 1 zł.
Maliwna szuka nowego domu
To naprawdę okazja, bo poza promocją adopcja psa kosztuje 30 zł, a kota - 20 zł. W cenie adopcji za 1 zł jest komplet szczepień, dezynsekcja i sterylizacja. W lecznicy dla zwierząt u weterynarza, za taki pakiet usług trzeba zapłacić nawet kilkaset złotych. Przypominamy, że schronisko jest czynne w sobotę od godz. 8.00 do15.00, a w niedzielę  od 9.00 do 11.00.

Zwierzęta przeznaczone do adopcji można obejrzeć na stronie internetowej PGK w zakładce schronisko, a także w naszym specjalnym kąciku. Sympatyczne pyski psiaków i kotów same zachęcają, by je przytulić i zabrać do domu. Zamiast kupować lepiej adoptować - dzięki temu będzie się miało i przyjaciela, i dobry uczynek na koncie. Każdy wie, że nawet najlepsze schronisko nie zastąpi zwierzakowi domu. Zdjęcia niektórych czworonogów można oglądać również na facebookowym profilu PGK Radomsko, który został uruchomiony niedawno, a już wzbudza spore zainteresowanie.

W jaki sposób adoptować zwierzaka? Zapytaliśmy Anetę Niedzwiecką, specjalistę ds. wizerunku PGK. - Aby adoptować zwierzaka trzeba być dorosłym i podpisać umowę zawierającą zobowiązanie adopcyjne, że psem lub kotem będziemy opiekować się należycie. Dziecko może zabrać czworonoga, jeśli przyjdzie do schroniska z osobą pełnoletnią. Radomszczańskie schronisko adopcję prowadzi od lat i może się pochwalić skutecznością - na poziomie około 80 procent - mówi nasza rozmówczyni.

PGK zwraca się do wszystkich miłośników zwierząt o wsparcie schroniska, przez które niedawno przeszła nawałnica. Osoby lub firmy chcące przekazać darowiznę na utrzymanie bezpańskich czworonogów mogą dokonywać wpłat na konto PGK Sp. z o.o. w Radomsku PEKAO I/o Radomsko 36 1240 3132 1111 0000 2967 1261 z dopiskiem „Schronisko".

komentarze