Zalety znakowania odzieży folią flock

Zalety znakowania odzieży folią flock

Metod znakowania odzieży jest obecnie wiele. Jedną z bardziej popularnych, która ma naprawdę wiele zalet, jest ta polegająca na wykorzystaniu folii flock. Okazuje się, że folia flock sprawdza się świetnie, a wykonany z jej pomocą nadruk jest niezwykle trwały.

Czym jest folia flock?

Folia flock to nic innego, jak termotransferowy materiał. Do jej wykonania wykorzystywana jest wiskoza. Zbudowana jest ona z celulozowych włókien, których odpowiednia gęstość sprawia, że folia flock zapewnia nadruk o dużej głębi koloru. Cechą charakterystyczną tej folii jest włochata struktura. To właśnie ona sprawia, że kiedy dotykamy folię flock mamy wrażenie, jakbyśmy dotykali zamsz.

Czym folia flock różni się od folii flex?

W przypadku folii flock mamy do czynienia z aksamitnym efektem. Folia flex jest gładka i śliska. Ta pierwsza charakteryzuje się również większą grubością, a także wypukłością. Mówiąc o folii flock, warto pamiętać, że dostępna jest ona w różnych wariantach, nawet tych dość zaskakujących. I tak może to być folia, która będzie puchła wówczas, gdy działać będzie na nią odpowiednia temperatura. Dostępna jest również folia flock w wersji opalizującej.

Kiedy można stosować folię flock?

Nadruk z wykorzystaniem folii flock wykonuje się, sięgając po specjalną prasę przemysłową. To właśnie dzięki niej, a także odpowiednio wysokiej temperaturze możliwe jest utrwalenie na materiale wybranego nadruku. Warto pamiętać, że zastosowanie folii flock zapewnia nadruk cechujący się wyjątkową trwałością. Będzie tak jednak tylko wówczas, gdy podczas prania będziemy stosować się do zasad dotyczący prania odzieży z nadrukami. Jeśli chodzi o zastosowanie, to folia flock sprawdza się na naturalnych tkaninach.

Nic nie stoi na przeszkodzie również wtedy, kiedy nadruk ma być wykonany na materiale syntetycznym. Bardzo często taką metodę znakowania stosuje się zamiast ręcznego haftu.

Jakie zalety ma zastosowanie folii flock?

Folia flock gwarantuje przede wszystkim dużą trwałość wykonanego znakowania. Jest to najważniejsza zaleta, która przyczynia się do jej tak dużej popularności. Niewątpliwym jej atutem jest także idealne krycie kolorystyczne, a jednocześnie duży wybór, jeśli chodzi o kolory. Folia flock świetnie sprawdza się wszędzie tam, gdzie pole zadruku jest naprawdę duże. Jej zaletą jest też dość duża dowolność, jeśli chodzi o miejsce znakowania.

Jedynym istotnym ograniczeniem są szwy. Można ją z powodzeniem wykorzystywać nawet wtedy, kiedy ma być wykonany tylko jeden nadruk. Z procesem przygotowania nie wiążą się bowiem żadne koszty. Jeśli jednak chodzi o wysokie nakłady, to folia flock ustępuje miejsca innym metodom znakowania. Warto dodać, że ta metoda znakowania jest naprawdę bezpieczna. Wystarczy postawić na folię dobrej jakości, aby mieć pewność, że posiada ona certyfikat bezpieczeństwa.

Folia flock to popularna metoda znakowania odzieży, która jest wykorzystywana powszechnie. Pod wieloma względami przewyższa one inne metody. Jest niezastąpiona, jeśli nadruk ma być wykonany wyłącznie na jednej sztuce produktu.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE