Zalety butelek termicznych ze stali nierdzewnej

Zalety butelek termicznych ze stali nierdzewnej

Plastikowe butelki produkowane są w ogromnych ilościach, jednak niewiele z nas zdaje sobie sprawę z tego, że nie wpływają one pozytywnie zarówno na nasze środowisko, jak i na nasze zdrowie. Co możemy jednak zrobić, aby uchronić naszą planetę przed stertami plastiku? Najlepiej, jeśli całkowicie zrezygnujemy z zakupu plastikowych butelek na rzecz np. butelek wyprodukowanych ze stali nierdzewnej, które mą na prawdę wiele zalet.

Butelki ze stali nierdzewnej nadają się do recyklingu

Stalowe butelki produkowane są z żelaza z niewielką ilością chromu oraz niklu, dzięki czemu odznaczają się dużą trwałością. Co jednak najistotniejsze materiał ten w odróżnieniu od plastiku możemy całkowicie poddać procesowi recyklingu w szczególności wtedy, gdy taka butelka nie będzie się już nadawała do użytku.

Butelki ze stali nierdzewnej są bardzo trwałe

Butelki produkowane ze stali nierdzewnej przez wiele długich lat mogą nam dobrze służyć, ponieważ odznaczają się wysoką trwałością. Możemy z nich korzystać wielokrotnie, pamiętając tylko o tym, aby po każdym użyciu dokładnie je umyć. Tego samego nie możemy niestety powiedzieć o butelkach plastikowych, które nadają się do wyłącznie do jednokrotnego użytku, ponieważ dosyć szybko zaczynają zmieniać smak przechowywanych w nich napojów.

Butelki ze stali nierdzewnej sprawdzają się zarówno w przypadku zimnych, jak i gorących napojów

Jedną z najważniejszych zalet butelek stalowych jest fakt, iż możemy do nich wlać zarówno zimne, jak i gorące napoje mając pewność, że przez wiele godzin ich temperatura nie ulegnie zmianie. Takie butelki zimą działają jak termos, utrzymując wysoką temperaturę kawy lub herbaty, natomiast latem nie musimy obawiać się tego, że wlewając do nich zimną wodę lub sok, już po kilku minutach ich temperatura znacząco podskoczy w górę. Warto w tym momencie podkreślić również fakt, iż butelki stalowe w odróżnieniu od tych plastikowych nie zmieniają smaku przechowywanych w nich napojów. Na stronie MojaButelka.pl możemy się o tym wszystkim przekonać.

Butelki ze stali nierdzewnej są bezpieczne dla naszego zdrowia

Stalowe butelki nie zawierają w swoim składzie żadnych toksycznych dla nas substancji, czego nie można niestety powiedzieć o butelkach plastikowych. Zawierają one bowiem Bisfenol A, czyli substancję, która przedostając się z plastiku do napoju, może przyczynić się do rozwoju cukrzycy, chorób serca, a nawet nowotworów. Wszystkiego tego możemy jednak uniknąć, zamieniając toksyczne plastikowe butelki właśnie na butelki wyprodukowane ze stali nierdzewnej. Takie butelki mają jeszcze jedną bardzo ważną zaletę, a mianowicie są odporne na rozwój pleśni, która również wpływa bardzo negatywnie na nasze zdrowie (w butelkach plastikowych pleśń zaczyna rozwijać się bardzo szybko, co gołym okiem możemy zauważyć).

Butelki ze stali nierdzewnej są przyjazne dla środowiska

Sięgając po stalowe butelki, przyczyniamy się do ochrony naszego środowiska, minimalizując tym samym jego zanieczyszczenie plastikiem. Jedna stalowa butelka przez wiele lat może nam bowiem służyć, a pomyślmy, ile przez ten czas plastiku musielibyśmy zakupić, aby ugasić nasze pragnienie? Nawet kilka tysięcy butelek, które do rozkładu potrzebują nawet tysiąca lat, zanieczyszczając przez cały ten czas naszą planetę.

Artykuł przygotowany we współpracy z Ragsy.pl. 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE