Zakynthos – ta grecka wyspa to nie tylko Zatoka Wraku. Sprawdź, z czego jeszcze słynie!

Zakynthos – ta grecka wyspa to nie tylko Zatoka Wraku. Sprawdź, z czego jeszcze słynie!

Zakynthos to jedna z najpiękniejszych wysp Grecji. To urocze miejsce słynie ze wspaniałych plaż, turkusowego, czystego morza, wspaniałej przyrody i niezwykłych atrakcji, jak słynna Zatoka Wrak. To najpopularniejsza, ale nie jedyna atrakcja tej pięknej wyspy. Z czego jeszcze słynie Zakynthos? Zaraz wszystkiego się dowiesz!

Wakacje na Zakynthos – dlaczego warto?

Zakynthos to wyspa leżąca na Morzu Jońskim. Co roku przyciąga turystów swoimi pięknymi plażami i malowniczymi krajobrazami. To raj dla miłośników słońca i morza, oferujący wspaniały śródziemnomorski klimat. Niezapomnianym widokiem jest słynna Zatoka Wraku, gdzie skorodowany wrak statku otoczony jest wysokim klifem, jasnym piaskiem i turkusowymi wodami. Całość tworzy niepowtarzalną scenerię, którą po prostu trzeba zobaczyć. Zakynthos to także lęgowisko dla zagrożonych żółwi Caretta caretta i miejsce o bogatej historii i kulturze. Można tu poznać lokalne tradycje, doświadczyć greckiej gościnności i delektować się pyszną kuchnią. Serdeczność mieszkańców Zakynthos sprawiają, że pobyt na tej wyspie to niezapomniane doświadczenie.

Z czego słynie grecka wyspa Zakynthos?

Zakynthos słynie z malowniczych plaż z jasnym piaskiem i turkusowego morza. Wyspa zachwyca także piękną przyrodą, swoim przyjemnym, śródziemnomorskim klimatem i mnóstwem atrakcji, z których najpopularniejszą jest Zatoka Wraku. Miejsce to znane jest także jako plaża Navagio, która ukryta jest między wysokimi klifami. Jednak o jej atrakcyjności nie przesądzają klify, krystalicznie czysta woda ani wspaniały piasek. W 1980 roku statek MV Panagiotis, przewożący nielegalnie alkohol i papierosy, został schwytany przez greckie władze i porzucony na plaży. Stoi tu do dziś i choć pokryty rdzą, stanowi ogromną atrakcję turystyczną. Zatoka Wraku to idealne miejsce na relaks, kąpiele słoneczne i przepiękne zdjęcia. Więcej o Zatoce Wraku przeczytasz na blogu ITAKI, a będąc na Zakynthos, nie możesz przegapić także innych, fantastycznych miejsc:

  • Laganas – miasto położone nad zatoką o tej samej nazwie. Jego największą atrakcję jest długa na 5 kilometrów plaża – część Morskiego Parku Narodowego, gdzie od maja do października swoje miejsca lęgowe mają żółwie. 
  • Góra Skopos – najwyższe wzniesienie Półwyspu Vasilikos, gdzie niegdyś stała świątynia Artemidy. Doskonałe miejsce na trekking z zapierającymi dech widokami. Wędrówkę najlepiej zacząć w pobliżu Argassi, gdzie rozpoczyna się trasa trekkingowa na Skopos
  • Kalamaki – niewielki kurort chętnie wybierany na rodzinne wakacje z piękną, szeroką plażą, która upodobały sobie żółwie Caretta caretta, jako swoje miejsca lęgowe. 
  • Błękitna Jaskinia – ukryta w wysokiej skale jaskinia, do której warto wypłynąć łodzią, by móc podziwiać wspaniałą grę światła słonecznego, odgrywającą magiczny spektakl w turkusowej wodzie. 
  • Plaża Xigia – naturalna spa z wodą zawierającą siarkę, kolagen i sole morskie. Plażowanie i kąpiele tutaj każdemu wyjdą na zdrowie.
  • Gerakas – długa i piaszczysta plaża na Półwyspie Vasilikos, uważana za jedną z najpiękniejszych plaż na Zakynthos. Otoczona przez wysokie klify, które nadają temu miejscu charakteru, uwielbiana przez przyjezdnych i żółwie, które podobnie, jak w Kalamaki i Laganas, mają tu lęgowiska. 

Wakacje na Zakynthos – kiedy jechać i jak tam dotrzeć?

Jeśli planujesz wakacje na Zakynthos, idealnym momentem na podróż będzie czas od późnej wiosny do wczesnej jesieni. Na Zakynthos panuje typowy klimat śródziemnomorski. Dni są słoneczne, a temperatury w tym okresie utrzymują się na przyjemnym poziomie od 25°C do 30°C. Koniec maja, czerwiec, a także druga połowa września i początek października to doskonały czas na zwiedzanie wyspy – unikniesz upałów i turystycznych tłumów. 

Na Zakynthos dolecisz w ciągu ok. 2,5-3 godzin z Polski. Możesz wybrać się tam z wielu lotnisk, m.in. w Warszawy, Krakowa, Wrocławia czy Gdańska. Bezpośrednie loty oferują biura podróży, dlatego warto śledzić ich oferty. Oprócz samych lotów mają one także atrakcyjne propozycje na urlop na tej wyspie. Jeśli myślisz o jej odwiedzeniu, możesz np. zobaczyć, jakie hotele znajdziesz na wakacje na Zakynthos w ITACE.

Zakynthos to wyjątkowe miejsce, w którym spędzisz niezapomniane wakacje. Oprócz słynnej Zatoki Wraku, odkryjesz tu wiele fascynujących atrakcji, poznasz grecką kuchnię i lokalną kulturę. Wyspa zachwyca swoim urokiem i różnorodnością. Odkryj urok Zakynthos i wypocznij na tej greckiej wyspie, a bez wątpienia wrócisz do domu z wieloma pięknymi wspomnieniami.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE