Zakup „Kinemy” zamiast remontu piwnic MDK w Radomsku

Zakup „Kinemy” zamiast remontu piwnic MDK w Radomsku Fot. arch. redakcji

W radomszczańskim magistracie zapadła decyzja o rezygnacji z realizacji inwestycji, która zakładała kompleksowy remont piwnic Miejskiego Domu Kultury w Radomsku. Pieniądze przeznaczone zostaną na zakup i remont budynku dawnego kina „Kinema”.

Projekt „Miejski Dom Kultury w Radomsku – projekt nowej przestrzeni dla kultury” zakładał kompleksową przebudowę piwnic Miejskiego Domu Kultury, wymianę instalacji oraz montaż windy. Miały tam powstać pomieszczenia przeznaczone m.in. dla działających w placówce sekcji artystycznych. Zakupione miało zostać również wyposażenie, w tym nowoczesny sprzęt multimedialny.

W sierpniu 2020 r. wyłoniony został wykonawca inwestycji, ale ostatecznie nie podjął się tego zadania. Do kolejnych przetargów nie przystąpiła żadna firma. W radomszczańskim magistracie zapadła decyzja o rezygnacji z realizacji tego projektu.

Pieniądze, które były przeznaczone na inwestycję, Urząd Miasta chce przeznaczyć na zakup i remont dawnego kina „Kinema”. Ma tam powstać filia Miejskiego Domu Kultury, w tym sala kinowa MDK.

- Uważam, że jest to bardzo dobry pomysł. Szczególnie, jeśli chodzi o salę kinową. Dzięki temu zostanie odciążona sala widowiskowa MDK przy ul. Brzeźnickiej. Obecnie – w momencie projekcji filmów, sala nie może być wykorzystywana na inne cele – mówi Krzysztof Zygma, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Radomsku.

- Remont i adaptacja piwnic, byłby to bardzo trudny do realizacji projekt z uwagi na to, że do piwnic często dostaje się woda i jest tam ogromna wilgoć. Dużym minusem jest również brak okien – dodaje Krzysztof Zygma.

Przypomnijmy. Niszczejący od wielu lat budynek kina „Kinema” - niedawno wpisany do rejestru zabytków, był własnością OSP Radomsko, która kilkanaście miesięcy temu została rozwiązana przez sąd. Majątek stowarzyszenia przejął likwidator, który za kilka dni wystawi „Kinemę” na sprzedaż. Przetarg potrwa do połowy listopada. Cena wywoławcza za budynek wyniesie 1 milion 100 tysięcy złotych. Prawo pierwokupu „Kinemy” ma Miasto Radomsko. 

Więcej o:
radomsko mdk radomsko remont piwnic mdk kino kinema kinema zakup kinemy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE