Zakres pomocy jest szeroki

Zakres pomocy jest szeroki Fot. M. Kołaczkowski

Zawsze po zakończeniu kolejnego finału WOŚP w przestrzeni publicznej pojawia się pytanie: a co dostanie szpital w Radomsku? Okazuje się, że zakres pomocy jest szeroki – od kardiomonitorów, inkubatorów, lamp do fototerapii, ciepłych gniazdek, urządzeń wspomagających oddech noworodków, poprzez łóżka, urządzenia laryngologiczne aż po skanery naczyń żylnych.

- Gdyby nie to wsparcie WOŚP to na przykład Zakład Pielęgnacyjno-Opiekuńczy wyglądałby inaczej. Dzisiaj dzięki orkiestrze do ZPO trafił sprzęt za 253 163,99 zł. Co roku wyposażenie naszego szpitala powiększa się o kolejne ważne urządzenia – zaznacza Przemysław Drozdek, kierownik sekretariatu dyrektora Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Tylko w 2022 roku Szpital Powiatowy w Radomsku otrzymał sprzęt za ponad 200 tys. złotych. Według szacunków do tej pory od Orkiestry szpital w Radomsku otrzymał w sumie specjalistyczny sprzęt za ponad 1mln 300 tys. złotych.

- Ile razy zwracaliśmy się z zapytaniem o sprzęt, to po drugiej stronie zawsze było zrozumienie o pozyskanie tego sprzętu. Zawsze w miarę możliwości finansowych Fundacji WOŚP taki sprzęt do nas trafia – dodaje Przemysław Drozdek, gość portalu Radomsko24.pl

W poniedziałek 30 stycznia o godz. 19.45, gościem portalu Radomsko24.pl będzie Przemysław Drozdek, kierownik sekretariatu dyrektora Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk przemysław drozdek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE