Zakochani w Górze Kamieńsk

Zakochani w Górze Kamieńsk

ERA Travel pokazuje nieznane oblicze powiatu radomszczańskiego. W sobotę 15 lutego Starostwo Powiatowe zorganizowało Walentynowy spacer ph. „Zakochaj się w/na Górze Kamieńskiej”. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć ciekawe oblicze najwyższego wzniesienia centralnej Polski.

Jak wyjaśniają organizatorzy, zimowy rajd pieszy na Górę Kamieńsk był okazją do połączenia promocji turystyki weekendowej oraz świętowania Walentynek. Ośmiokilometrowa trasa była przystosowana dla wszystkich uczestników, zarówno tych najmłodszych, jak i seniorów.

- Trasa rajdu była nietypowa. Zaczęliśmy spacer od zbiornika wodnego w okolicach miejscowości Pytowice. Następnie leśnymi ścieżkami dotarliśmy na szczyt góry, aż do wiatraków. A na koniec wędrówki zjechaliśmy na dół wyciągiem krzesełkowym – opowiada Marcin Kwarta z Biura Promocji Powiatu, Turystyki i Sportu Powiatu Radomszczańskiego.

W rajdzie udział wzięło około 50 osób, nie brakowało dodatkowych atrakcji – o przyrodzie i historii góry opowiadał leśniczy, a na koniec wycieczki przygotowano smaczny poczęstunek i gadżety dla wszystkich uczestników wycieczki.

Więcej o:
era travel powiat radomszczański starostwo góra kamieńsk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE