Zakłócanie ciszy wyborczej. Doklejono plakaty z napisami „Oni chcą zabrać 500+, nie pozwól im”

Zakłócanie ciszy wyborczej. Doklejono plakaty z napisami „Oni chcą zabrać 500+, nie pozwól im”

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku prowadzą dwie sprawy w związku z zakłócaniem ciszy wyborczej. W sobotę, 12 października w Gidlach ktoś dokleił na tablicach wyborczych 7 plakatów z napisami „Oni chcą zabrać 500+, nie pozwól im, głosuj 13 października”. Do zdarzenia doszło również w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 4 w Radomsku przy ul. Rolnej, gdzie policja przyjęła zawiadomienie o przestępstwie wyborczym.

W sobotę, 12 października dyżurny radomszczańskiej Policji został poinformowany o wykroczeniu wyborczym mającym miejsce w Gidlach. Z relacji zgłaszającej mieszkanki Gidel wynikało, że około godz. 15.00 przechodziła w okolicach ul. Kartuzkiej, gdzie znajduje się tablica z ogłoszeniami i plakatami wyborczymi. Gdy wracała około pół godziny później zauważyła, że w tym czasie ktoś na tej tablicy umieścił 7 sztuk plakatów wyborczych z wizerunkami kandydatów do parlamentu i z napisami „Oni chcą zabrać 500+, nie pozwól im, głosuj 13 października”. Były to uprzednio przygotowane plakaty z gotowymi napisami.

Zgłaszająca zdjęła te plakaty i przekazała przybyłym na miejsce policjantom. Czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze w związku z podejrzeniem zaistnienia wykroczenia wyborczego.

Natomiast 14 października po godzinie 6 w Obwodowej Komisji Wyborczej nr 4 w Radomsku przy ul. Rolnej jeden z jej członków w trakcie sporządzania protokołów nie zgadzał się z informacjami zawartymi względem jego osoby w rubryce uwagi, dokonał wpisu „Kłamstwo” oraz złożył parafkę.

Zgodnie z postanowieniem Komisarza Wyborczego w Piotrkowie Trybunalskim o godzinie 7.20 został on odwołany z członka komisji (postanowienie zostało mu doręczone o godzinie 8.00). Czynności w tej sprawie wykonywane są po konsultacji z dyżurującym prokuratorem Prokuratury Rejonowej w Radomsku w kierunku art. 248 ust. 3 KK.

Ponadto ten sam członek komisji wyborczej około godziny 4.00/4.15 dokonał ukrycia upoważnienia oraz zaświadczenia, które zostały złożone przez jednego z mężów zaufania do w/w komisji wyborczej. Dokumenty te zwrócił po interwencji policji.

Więcej o:
policja radomsko zakłócanie ciszy wyborczej 2019 cisza wyborcza radomsko wybory radomsko wybory do parlamentu radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE