Zajęcia w-f na „Aquara” od nowego semestru

Zajęcia w-f na „Aquara” od nowego semestru Fot. W. Bojdo

Od nowego semestru szkolnego bezpłatne lekcje wychowania fizycznego dla zainteresowanych szkół będą odbywać się w kompleksie „AQUARA” przy ul. św. Jadwigi Królowej. Obecnie trwa przygotowywanie harmono-gramu zajęć.

W okresie tzw. przejściowym, czyli do rozpoczęcia się drugiego semestru lekcje w-f będą odbywały się w szkołach lub w kompleksie „AQUARA” po uzgodnieniu z dyrektorem MOSiR. Dojazd do „AQUARA” odbywać się będzie bezpłatną komunikacją miejską, lub w sposób ustalony przez poszczególne placówki.

Pływalnia przy ul. Leszka Czarnego została zamknięta ze względu na zły stan techniczny obiektu. Zarówno władze miasta, jak i przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji podkreślali, że modernizacja basenu jest niemożliwa. W grę wchodziła jedynie bardzo kosztowna wymiana całej instalacji, odpowiadającej za właściwą jakość wody.

Plany miasta zakładają przekształcenie pływalni w wielofunkcyjną salę, w której będą mogły funkcjonować kluby sportowe działające w Radomsku. Nadal działała tam siłownia, sauna, korty tenisowe, skatepark i lodowisko w sezonie zimowym.

Więcej o:
aquara aquara radomsko basen radomsko basen
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE