Zagraniczne staże uczniów Drzewniaka z programu Erasmus +

Zagraniczne staże uczniów Drzewniaka z programu Erasmus + Fot. ZSDiOŚ

W niedzielę 12 września, 20 – osobowa grupa uczniów Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku rozpoczęła miesięczne praktyki zawodowe w czeskich przedsiębiorstwach w ramach projektu mobilnościowego „Drzewniak stawia na profesjonalistów”, współfinansowanego ze środków programu Unii Europejskiej ERASMUS+.

Głównym celem projektu jest podniesienie kompetencji  zawodowych i umiejętności praktycznych  uczniów kształcących się w kierunku: technik logistyk i technik żywienia i usług gastronomicznych.

Projekt ma szczególne znaczenie dla uczniów. Pozwoli im na podniesienie poziomu umiejętności przydatnych na rynku pracy, zwiększenie szans na zatrudnienie i lepszych perspektyw kariery. Jest szansą na osiąganie lepszych wyników w nauce, na wzrost motywacji do dalszego uczestnictwa w kształceniu po zakończeniu mobilności, a także edukacji w szkole.

Wyjazd do innego kraju i poznanie pracy w zagranicznych firmach przyczyni się do wzrostu zmysłu inicjatywy uczniów i ich przedsiębiorczości, usamodzielnienia i poczucia własnej wartości. To także możliwość podniesienia znajomości języków obcych, zwiększenia świadomości międzykulturowej oraz wiedzy na temat wartości UE.

Więcej o:
zsdioś drzewniak radomsko dotacja zsdioś zsdioś radomsko staże drzewniak
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE