Radomsko, Łódzkie 21.0o Poniedziałek, 19 Sierpnia 2019

Zagrają w jednej drużynie

Miasto

"Zbudujmy miasto jutra. Z dala od polityki" - to oficjalne hasło wyborcze kandydata na prezydenta miasta Radomska Łukasza Więcka. Zostało ono zaprezentowane na powiatowej konwencji... ››

"Zbudujmy miasto jutra. Z dala od polityki" - to oficjalne hasło wyborcze  kandydata na prezydenta miasta Radomska Łukasza Więcka. Zostało ono zaprezentowane na powiatowej konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej, która odbyła się w niedzielne popołudnie 24 października.

 


 

 

 

Amerykański styl


W wypełnionej po brzeg sali ośrodka TED zebrali się kandydaci na miejskich i powiatowych radnych, ich rodziny oraz sympatycy PO. Trzeba przyznać, że konwencja Platformy przygotowana była w amerykańskim stylu. Każdy z przybyłych otrzymał gadżet promujący Łukasza Więcka na prezydenta Radomska - był to tak zwany "machacz", który nawiązywał do stylu kampanii prowadzonej w wyborach  przezydenckich w USA. Głośno skandowano również jego nazwisko za każdym razem kiedy przemawiał.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się posłowie na Sejm RP - Jacek Zacharewicz oraz Cezary Tomczyk. Pojawił się również minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

 

Drużyna do Rady Powiatu skompletowana


Na konwencji przedstawiono po raz pierwszy kandydatów do Rady Powiatu. Kandydaci pochodzą z wielu środowisk i organizacji, pracują w różnych miejscach na co dzień wykonują różne zawody. Wszystkich łączy jednak chęć wspólnego działania i budowania powiatu. Powiatu jutra.

 

Oficjalni kandydaci do Rady Powiatu z okręgu I (miasto Radomsko):

 

1Zakrzewski Robert

2Rząsowski Marek
3Zacharewicz Jarosław
4Szymczak Grzegorz
5Łęska Irena Anna
6Laczek Anna Zofia
7Krysiak-Ciszewska Ewa
8Paszewski Jacek
9Sikorska-Kierasińska Małgorzata
10Morga Paweł
11Fares Ahmad
12Zieliński Jarosław
13Sztejnbis Beata
14Dominiak Piotr
15Kasiński Jacek
16Szwejda Marcin
17Jędrzejczak Piotr
18

Zaborowska Beata

 

Zbudujmy miasto jutra. Z dala od polityki

Łukasz Więcek
przedstawił również swój program wyborczy. Proponuje budowę dwóch nowych boisk "Orlik", montaż lodowiska w centrum miasta w sezonie zimowym, przebudowę krytego basenu. Ciekawym pomysłem kandydata PO na prezydenta Radomska jest przeznaczenie 20% dochodów ze sprzedaży działek inwestycyjnych w Strefie Przemysłowej na jej dalszy rozwój (scalanie nowych gruntów). W programie PO jest też sprzyjanie budowie galerii handlowej wraz z kinem i częścią gastronomiczną, w której część miejsc zostanie przeznaczona dla lokalnych przedsiębiorców, wspieranie budowy i rozwoju wyższej uczelni w Radomsku.

Jak zapowiedział kandydat, cały program wyborczy będzie można znaleźć od poniedziałku na oficjalnej stronie Łukasza Więcka - www.lukaszwiecek.pl

 

Kandydat  PO zaprosił również do  udziału w meczu piłkarskim wszystkie komitety wyborcze Radomska.  Mecz  z dala od polityki. Czy inne komitety podejmą rękawice rzucone przez Platformę?

 

Kandydaci na radnych miejskich w całej okazałości


Na konwencji zaprezentowano ponownie listy kandydatów do Rady Miasta (listy te były przedstawione na konferencji prasowej w zeszłym tygodniu - o czym pisaliśmy TUTAJ). Tym razem można było bezpośrednio zobaczyć wszystkich kandydatów - każdy z przybyłych przywitał się z liderem swojej listy.

 

 

 

 

 

 

Ze względu na brak merytorycznej dyskusji i obraźliwe wypowiedzi w artykułach o tematyce politycznej, możliwość dodawania komentarzy została udostępniona tylko dla zalogowanych użytkowników. O polityce można porozmawiać także na forum, po wczesniejszym zalogowaniu się na portalu.

komentarze