Zagrają w jednej drużynie

"Zbudujmy miasto jutra. Z dala od polityki" - to oficjalne hasło wyborcze kandydata na prezydenta miasta Radomska Łukasza Więcka. Zostało ono zaprezentowane na powiatowej konwencji... ››

"Zbudujmy miasto jutra. Z dala od polityki" - to oficjalne hasło wyborcze  kandydata na prezydenta miasta Radomska Łukasza Więcka. Zostało ono zaprezentowane na powiatowej konwencji wyborczej Platformy Obywatelskiej, która odbyła się w niedzielne popołudnie 24 października.

 


 

 

 

Amerykański styl


W wypełnionej po brzeg sali ośrodka TED zebrali się kandydaci na miejskich i powiatowych radnych, ich rodziny oraz sympatycy PO. Trzeba przyznać, że konwencja Platformy przygotowana była w amerykańskim stylu. Każdy z przybyłych otrzymał gadżet promujący Łukasza Więcka na prezydenta Radomska - był to tak zwany "machacz", który nawiązywał do stylu kampanii prowadzonej w wyborach  przezydenckich w USA. Głośno skandowano również jego nazwisko za każdym razem kiedy przemawiał.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się posłowie na Sejm RP - Jacek Zacharewicz oraz Cezary Tomczyk. Pojawił się również minister infrastruktury Cezary Grabarczyk.

 

Drużyna do Rady Powiatu skompletowana


Na konwencji przedstawiono po raz pierwszy kandydatów do Rady Powiatu. Kandydaci pochodzą z wielu środowisk i organizacji, pracują w różnych miejscach na co dzień wykonują różne zawody. Wszystkich łączy jednak chęć wspólnego działania i budowania powiatu. Powiatu jutra.

 

Oficjalni kandydaci do Rady Powiatu z okręgu I (miasto Radomsko):

 

1 Zakrzewski Robert

2 Rząsowski Marek
3 Zacharewicz Jarosław
4 Szymczak Grzegorz
5 Łęska Irena Anna
6 Laczek Anna Zofia
7 Krysiak-Ciszewska Ewa
8 Paszewski Jacek
9 Sikorska-Kierasińska Małgorzata
10 Morga Paweł
11 Fares Ahmad
12 Zieliński Jarosław
13 Sztejnbis Beata
14 Dominiak Piotr
15 Kasiński Jacek
16 Szwejda Marcin
17 Jędrzejczak Piotr
18

Zaborowska Beata

 

Zbudujmy miasto jutra. Z dala od polityki

Łukasz Więcek
przedstawił również swój program wyborczy. Proponuje budowę dwóch nowych boisk "Orlik", montaż lodowiska w centrum miasta w sezonie zimowym, przebudowę krytego basenu. Ciekawym pomysłem kandydata PO na prezydenta Radomska jest przeznaczenie 20% dochodów ze sprzedaży działek inwestycyjnych w Strefie Przemysłowej na jej dalszy rozwój (scalanie nowych gruntów). W programie PO jest też sprzyjanie budowie galerii handlowej wraz z kinem i częścią gastronomiczną, w której część miejsc zostanie przeznaczona dla lokalnych przedsiębiorców, wspieranie budowy i rozwoju wyższej uczelni w Radomsku.

Jak zapowiedział kandydat, cały program wyborczy będzie można znaleźć od poniedziałku na oficjalnej stronie Łukasza Więcka - www.lukaszwiecek.pl

 

Kandydat  PO zaprosił również do  udziału w meczu piłkarskim wszystkie komitety wyborcze Radomska.  Mecz  z dala od polityki. Czy inne komitety podejmą rękawice rzucone przez Platformę?

 

Kandydaci na radnych miejskich w całej okazałości


Na konwencji zaprezentowano ponownie listy kandydatów do Rady Miasta (listy te były przedstawione na konferencji prasowej w zeszłym tygodniu - o czym pisaliśmy TUTAJ). Tym razem można było bezpośrednio zobaczyć wszystkich kandydatów - każdy z przybyłych przywitał się z liderem swojej listy.

 

 

 

 

 

 

Ze względu na brak merytorycznej dyskusji i obraźliwe wypowiedzi w artykułach o tematyce politycznej, możliwość dodawania komentarzy została udostępniona tylko dla zalogowanych użytkowników. O polityce można porozmawiać także na forum, po wczesniejszym zalogowaniu się na portalu.

Więcej o:
radomsko platforma wybory
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE