Radomsko, Łódzkie 18.6o Sobota, 17 Sierpnia 2019

Zagraj w Turnieju „Żywioły lasu”

Kultura i rozrywka
Beata Januszewska

Do 5 maja trwa rejestracja drużyn do Turnieju strategicznej gry planszowej „Żywioły lasu”. Wydarzenie promuje działania Lasów Państwowych związane z adaptacją lasów i leśnictwa do zmian klimatu. Etap regionalny odbędzie się m.in. w Nadleśnictwie Radomsko.

Udział mogą wziąć drużyny składające się z 4 zawodników w wieku 10-16 lat. Każda zakwalifikowana drużyna otrzyma bezpłatny egzemplarz gry „Żywioły lasu”, dzięki któremu przygotuje się do udziału w Turnieju. Zgłoszenia przyjmowane są na stronie: www.zywiolylasu.com.pl. Decyduje kolejność aplikowania. Im wcześniej zostanie zarejestrowana drużyna, tym więcej czasu będą mieć zawodnicy na przygotowanie się do rozgrywek.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe (profesjonalne namioty, śpiwory i lornetki). A dla szkół 3 najlepszych drużyn: wyposażenie w pomoce naukowe do pracowni przyrodniczych o łącznej wartości 6 500 zł.

Rozgrywki regionalne będą odbywać się od 13 maja do 7 czerwca, w 50 nadleśnictwach (jednostkach LP w różnych miejscach w Polsce). Między innymi etap regionalny odbędzie się w Nadleśnictwie Radomsko. Gdzie jeszcze? Sprawdźcie na interaktywnej mapie, znajdującej się na stronie internetowej wydarzenia.

Regulamin Turnieju, formularz zgłoszeniowy i szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: www.zywiolylasu.com.pl. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Turniej odbywa się pod patronatem Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

komentarze