Zaczarowane warsztaty

W świetlicy osiedlowej przy ulicy Narutowicza odbyły się zajęcia twórcze dla dzieci z rodzin objętych pomocą asystenta rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku.Zajęcia... ››

W  świetlicy osiedlowej przy ulicy Narutowicza odbyły się zajęcia twórcze dla dzieci z rodzin objętych pomocą asystenta rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku.


Zajęcia poprowadziły studentki Uniwersytetu III Wieku w Radomsku. Dzieci miały okazję poznać tajniki ikebany - japońskiej sztuki układania kwiatów i dowiedzieć się, że sztuka ikebany obejmuje nie tylko kwiaty, ale również wazon, łodygi, liście i gałęzie. Cała struktura kompozycji opiera się natomiast na trzech głównych punktach, symbolizujących niebo, ziemię i ludzkość.


Lekcje okazały się świetnym antidotum na nudę i sprawiły najmłodszym dużo radości. Efektem ich pracy są kompozycje kwiatowe, które wykonane zostały z gałęzi wierzby, bibuły, papieru kolorowego, wstążek i sztucznych kwiatów. Zabawa przyczyniała się jednocześnie do rozwijania wyobraźni, fantazji i pomysłowości.


Były to ostatnie zajęcia, które odbyły się w ramach projektu socjalnego „Zaczarowane warsztaty” realizowanego przez asystentów rodziny Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku.

Więcej o:
mops zajęcia dla dzieci
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE