Zabawa z tabliczką mnożenia

Zabawa z tabliczką mnożenia Fot. M. Kołaczkowski

Kto z nas nie miał przysłowiowych „schodów” z tabliczką mnożenia w szkole? Mniejsze lub większe, ale z pewnością były. Gdy dziecko mimo prób nie może zapamiętać tabliczki mnożenia, zaczyna się stresować, a to dodatkowo pogarsza zdolność do przyswajania wiedzy. Czy można zamienić naukę w świetną zabawę, która uczy elastycznego i analitycznego myślenia? Okazuje się, że tak.

Na świetny pomysł wpadła Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 w Radomsku.

 - Chcemy zorganizować radomszczańskie mistrzostwa w tabliczce mnożenia. To będą  pierwsze mistrzostwa. Zamierzamy wybrać najlepszych z najlepszych. Dla zwycięzców przewidziane są puchary i  nagrody - mówi w rozmowie na portalu Radoimsko24.pl gość programu „W Temacie” Anna Grzywacz, dyrektorka i nauczycielka matematyki w PSP nr 8 w Radomsku.

Konkurs będzie miał dwa etapy. Pierwszy odbędzie się w szkołach, gdzie nauczyciele wyłonią dwuosobowe składy z klas IV i V. Finały odbędą się w PSP nr 8 w Radomsku.

O pierwszych Mistrzostwa Radomska w tabliczce mnożenia rozmowa w piątek 29 września o 19.45. Gościem portalu Radomsko24.pl, będzie Anna Grzywacz, dyrektorka PSP nr 8. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube. Zapraszamy do oglądania.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk anna grzywacz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE