Z zewnątrz klasycznie, w środku nowocześnie

Remont kamienicy przy ul. Kościuszki 2 w Radomsku potrwa jeszcze kilka miesięcy, ale już widać zmiany. Inwestycję przeprowadza miejska spółka Towarzystwo Budownictwo Społecznego, jej koszt to blisko półtora miliona zł.

Remont kamienicy przy ul. Kościuszki 2 w Radomsku potrwa jeszcze kilka miesięcy, ale już widać zmiany. Inwestycję przeprowadza miejska spółka Towarzystwo Budownictwo Społecznego. Koszt to około półtora miliona złotych, z czego 600 tys. pochodzić będzie z funduszu dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego.

fot. www.radomsko.pl

Prace budowlane są już bardzo zaawansowane. Dobiegają końca roboty dekarskie, wymieniono już część okien, trwa tynkowanie. Tak jak przed remontem, kamienica przeznaczona będzie po modernizacji na mieszkania dla radomszczan. Powstanie tu 10 lokali wyposażonych w takim standardzie, jak mieszkania na ul. Miłej i Bugaj, wcześniej modernizowane również przy udziale dofinansowania z funduszu dopłat, czyli m.in. z centralnym ogrzewaniem i ciepłą wodą z sieci.

- Wewnątrz będzie podobnie jak na ulicy Miłej. Podłogi wyłożone będą płytkami lub panelami. W pomieszczeniach panować będzie średni standard obowiązujący w naszych lokalach. Będzie też cała armatura w łazience, natrysk, zlew z szafką – wyjaśnia prezes TBS Arkadiusz Gaik. – Budynek zostanie również ocieplony, jednak zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków zostaną odtworzone wszystkie zewnętrzne detale, tak by kamienica nie straciła swojego ducha – dodaje prezes.

Już w trakcie modernizacji kamienicy okazało się, że konstrukcja dachu wymaga wymiany w całości, a nie w 1/3 jak planowano. Nie spowoduje to jednak znacznego opóźnienia. Zakończenie prac budowlanych przewidywane jest w czerwcu. Po dokonaniu niezbędnych formalności – odbiorów i rozliczeń z bankiem – lokatorzy będą mogli wejść do mieszkań na przełomie sierpnia i września.

Źródło: www.radomsko.pl

Więcej o:
kamienica kościuszki tbs remont
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE