Z Rady Nadzorczej PGK w Radomsku na p.o. prezesa Orlenu

Z Rady Nadzorczej PGK w Radomsku na p.o. prezesa Orlenu

Przewodniczący Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku - Witold Literacki został pełniącym obowiązki prezesa koncernu Orlen.

Po odwołaniu Daniela Obajtka, Rada Nadzorcza Orlen powołała Witolda Literackiego z dniem 6 lutego 2024 r. na funkcję pełniącego obowiązki prezesa zarządu koncernu.

Witold Literacki jest absolwentem Uniwersytetu Śląskiego oraz MBA w Lubelskiej Szkole Biznesu przy współpracy z University of Central Lancashire w Wielkiej Brytanii. To ekspert w dziedzinie finansów i podatków, związany z branżą paliwowo-energetyczną. Doświadczenie menadżerskie zdobywał zarówno w firmach zagranicznych, jak i polskich, w tym w PKN ORLEN. W latach 2022 - 2023 pełnił funkcję dyrektora finansowego w PERN S.A. Wcześniej w latach 2020-2022 był zatrudniony jako dyrektor finansowy w Warszawskich Zakładach Mechanicznych PZL-WZM w Warszawie S.A. W latach 2008 - 2020 był dyrektorem biura podatków w PKN ORLEN S.A. W latach 2007 - 2008 pracował jako manager ds. podatkowych w RWS Stoen S.A. W latach 1999-2007 - senior manager ds. kontroli podatkowej w Carrefour Polska sp. z o.o. W latach 1997 - 1999 zatrudniony był jako konsultant w firmie Arthur Andersen sp. z o.o. Od 1991 do 1997 był inspektorem w dziale kontroli podatkowych Urzędu Skarbowego w Zabrzu.

Witold Literacki jest przewodniczącym Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Radomsku od 1 grudnia 2021 r.

Wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej PGK jest starosta Beata Pokora.

Więcej o:
radomsko pgk radomsko witold literacki orlen rada nadzorcza pgk p.o. prezesa orlenu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE