XX dyktando w Radomsku

XX dyktando w Radomsku Fot. UM Radomsko

Dwudzieste dyktando w Radomsku, czyli urodzinowy zawrót głowy – tymi słowami rozpoczęło się jubileuszowe dyktando odbywające się w ramach XX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ortograficznego „Miłość pisze się Jezus”.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 125 uczestników. W ortograficznych zmaganiach wzięli także udział, m.in.  Prezydent Radomska Jarosław Ferenc, dyrektorzy radomszczańskich szkół oraz przedstawiciele lokalnych mediów.

Jak co roku wyłonienie mistrza ortografii odbywa się w drodze 3-stopniowych eliminacji. Teksty dyktand dla uczestników przygotowała dr Joanna Przyklenk z Instytutu Języka Polskiego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

- Jak zawsze starałam się ułożyć dyktando, które z pozoru wydaje się proste, ale na piszących czekają różnego rodzaju pułapki. Biorąc pod uwagę doświadczenie z ubiegłych lat największy kłopot uczestnikom sprawiają zagadnienia pisowni łącznej i rozłącznej, wyrazy z myślnikiem, a także pisownia wielką i małą literą – zauważa autorka tekstu konkursowych dyktand.

Wyniki:

Mistrzem Ortografii  XX  Konkursu Ortograficznego „Miłość pisze się Jezus” została Joanna Hawełek z Bielska Białej.
II miejsce zajęła Alicja Soczyńska z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 w Radomsku, przygotowana przez Panią Barbarę Orsicz.
III miejsce zajęła Natalia Kawka z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Radomsku, przygotowana przez Panią Monikę Małachowską i Pana Radosława Kowalskiego.
IV miejsce zajął Adam Kleniewski z Dzierzążni.
V miejsce zajęła Iga Mielczarek z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 6 w Radomsku, przygotowana przez Panią Żanetę Śliwiok.
VI miejsce zajęła Agata Dziegieć z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku, przygotowana przez Panią Aleksandrę Kędrę.

Nagrody dla Laureatów Konkursu ufundowali:
- Miasto Radomsko
- Pan Lech Ciszewski
- Miejski Dom Kultury w Radomsku

 info: UM Radomsko

Więcej o:
dyktando mdk mdk radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE