XVI Międzyszkolny Konkurs Wokalny „Europa w Piosence”

XVI Międzyszkolny Konkurs Wokalny „Europa w Piosence” Fot. PSP nr 4

17 kwietnia mury Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Radomsku rozśpiewały się, a serca nauczycieli i rodziców rosły z radości, słuchając znanych utworów w wykonaniu utalentowanych uczniów z radomszczańskich szkół podstawowych nr 3, 4, 6, 9 oraz 10.

Już po raz szesnasty odbył się w Reymontówce na Bugaju międzyszkolny konkurs „Europa w Piosence”, którego celem było zainteresowanie dzieci nauką języków obcych, rozwijanie zainteresowań, prezentowanie swoich umiejętności językowych i wokalnych oraz integracja uczniów o podobnych zainteresowaniach.

Wydarzenie poprowadzili uczniowie kl. 4a - Emilia Neradka i Franciszek Szefler.

W komisji konkursowej zasiedli Marzenna Musiał - nauczyciel muzyki, Urszula Pokora -emerytowany nauczyciel jęz. ang. i niem., Wioletta Kuliś - nauczyciel jęz. hiszpańskiego, Anna Jaguścik - nauczyciel ze Szkoły Muzycznej w Radomsku.

Konkurs urozmaiciły zabawy z misiem Teddy Eddie z Profe Studio Radomsko, który również zachęcał dzieci do nauki języków obcych. W tym roku wykonawcy reprezentowali niebywale wysoki poziom umiejętności wokalnych i językowych.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Kinga Zatoń oraz Yeva Bobovska z PSP nr 9
II miejsce - Karolina Tkacz z PSP nr 4 oraz Natalia Marczak z PSP nr 9
III miejsce - Alicja Barańska oraz Nadia Wawrzyńczyk z PSP nr 6

Organizatorami byli nauczyciele języków obcych: Edyta Mossur i Anita Pałecz-Skórka oraz nauczyciel informatyki Błażej Badowski. Nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy wręczyła Izabela Iwanowicz, dyrektor PSP nr 4 w Radomsku.

Więcej o:
psp nr 4 psp nr radomsko konkurs piosenki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE