XIX Festiwal „Hej, Panie Jezu” dobiegł końca

XIX Festiwal „Hej, Panie Jezu” dobiegł końca Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Koncert Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych, który odbył się w niedzielę 21 stycznia w kolegiacie pw. św. Lamberta w Radomsku był zwieńczeniem XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „Hej, Panie Jezu”.

Festiwal Kolęd i Piosenek Bożonarodzeniowych „Hej Panie Jezu” od lat cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W tegorocznej edycji udział wzięło ponad 50 solistów oraz 4 zespoły. Uczestnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych (6-9 lat, 10-12 lat, 13-17 lat oraz kat. open).

W konkursie, oprócz mieszkańców naszego powiatu, uczestniczyli także soliści z całej Polski, m.in. z Częstochowy, Bełchatowa, Jelcza. Najpierw, 16 stycznia w Miejskim Domu Kultury w Radomsku odbyły się przesłuchania, finał, czyli koncert laureatów - 21 stycznia. Poziom wykonawców był bardzo wysoki, a przygotowane interpretacje zaskakiwały oryginalnością.

Organizatorami festiwalu są nauczyciele z PSP nr 1, 2, 3 i 7 w Radomsku, MDK w Radomsku oraz parafia p.w. św. Lamberta. Patronat honorowy nad projektem objął Metropolita Częstochowski Arcybiskup Wacław Depo.

Więcej o:
radomsko festiwal hej panie jezu kolędy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE