XII Turniej "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku"

Wystartowały zapisy do cieszącego się dużą popularnością turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion".

Do 31 marca można zgłaszać drużyny chłopców i dziewcząt w kategorii U-10 do XII Turnieju piłki nożnej "Z podwórka na stadion pod patronatem Tymbarku". Zwycięzcy otrzymają niezwykłą nagrodę w postaci wyjazdu na mecz Mistrzów Europy, czyli zwycięzców meczów, które zostaną rozegrane w Polsce i na Ukrainie podczas EURO 2012.

Turniej ten cieszy się opinią prestiżowego, dlatego bierze w nim udział tak wiele osób - w zeszłym roku było to ponad 85 000 dzieci z całej Polski. W tym roku zapowiada się, że  będzie ich jeszcze wiecej, poniewaz stawką jest wyjazd na mecz Mistrzów Europy 2012.

Dużą rolę na każdym Turnieju odgrywają pasja, emocje, duch rywalizacji i sportowe marzenia, ale na uwagę zasługują też ciekawe nagrody - trenerzy, którzy zgłosili swoje zespoły, otrzymają kurtki firmy JAKO, a uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Podczas finałów wojewódzkich każdy trener i uczestnik otrzyma medal i atrakcyjny upominek. Natomiast w trakcie Wielkiego Finału, który co roku jest wielką imprezą sportową i niemal piłkarskim świętem, dzieci oprócz profesjonalnych strojów piłkarskich otrzymają cenne nagrody - najważniejszą jest zdecydowanie Puchar Tymbarku.

Poprzedni zwycięzcy kategorii U-10 mogli podziwiać rozgrywki FC Barcelony, reprezentacji narodowej Anglii na stadionie w Wembley,  Realu Madryt, AC Milanu i Ajaksu Amsterdam.

Aby wziąć udział w rozgrywkach, trenerzy, nauczyciele albo opiekunowie muszą do końca marca zgłosić dowolną ilość drużyn chłopców i dziewcząt w kategorii wiekowej do lat 10 (klasy I-III). Zespoły mogą liczyć od 6 do 12 zawodników. Formularz zgłoszeniowy oraz szczegółowe informacje dotyczące zapisów dostępne są na stronie www.zpodworkanastadion.pl.

Pierwsze mecze odbędą się w kwietniu na etapie gminnym i powiatowym. Zwycięskie drużyny zmierzą się w jednym z 16 finałów o randze wojewódzkiej, które rozpoczynają się 14 maja. Najlepsze zespoły wezmą udział w półfinałach, w których będą rywalizować o udział w Wielkim Finale. Ponieważ jednym z głównych celów Turnieju o Puchar Tymbarku jest wyłanianie sportowych talentów, już na etapie gminnym i powiatowym, trenerzy mogą dobierać sobie zawodników z innych drużyn. Wielki Finał Turnieju odbędzie się we wrześniu 2012 roku.

Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym firma Tymbark.


Więcej o:
tymbark puchar tymbarku piłka nożna z podwórka na stadion
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE