Wyższe stawki dla strażaków ochotników, wsparcie dla firm. Radni KO składają projekty

Wyższe stawki dla strażaków ochotników, wsparcie dla firm. Radni KO składają projekty Fot. Klub Koalicja Obywatelska Radomsko

We wtorek 8 czerwca, radni Klubu Koalicji Obywatelskiej odbyli dyżur, gdzie udało się przygotować dwa projekty. Jeden z nich dotyczy zwiększenia stawki ekwiwalentu dla strażaków ochotników.

Radni KO wypracowali dwa projekty, które 9 czerwca mają trafić na ręce przewodniczącego Rady Miejskiej w Radomsku. Pierwszy dotyczy podniesienia stawek ekwiwalentu dla strażaków ochotników. Projekt zakłada zmianę stawki ekwiwalentu z 19 na 23 zł  (akcje) oraz z 10 na 13 zł (szkolenia). Stawki nie były zmieniane od 2017 roku. W tym czasie tzw. najniższa krajowa wzrosła o ponad 30%.

Drugi projekt, to projekt zmiany uchwały dotyczącej zwolnień z podatku od nieruchomości firm zamkniętych z powodu ograniczeń związanych z epidemią COVID. Miasto przyjęło uchwałę w tej sprawie w marcu tego roku, ale dotyczyła ona tylko pięciu branż. Projekt KO rozszerza listę kodów PKD do ponad 60 wskazanych przez Ministerstwo Rozwoju jako najbardziej poszkodowane. Są to mikroprzedsiębiorstwa więc uchwała nie wywoła znaczących skutków finansowych.

- Podnosząc stawki podatków w grudniu 2020 r. obiecaliśmy, że kwota około 500 000 zł wróci do przedsiębiorców w formie ulgi. Na razie wróciła tylko nieznaczna część tej kwoty - mówią radni KO. 

Radni Koalicji Obywatelskie liczą, że projekty uchwał trafią pod obrady pod koniec czerwca.

Więcej o:
koalicja obywatelska radomsko projekty radomsko urząd miasta radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE