Wystrzał opony przyczyną kilku kolizji na A1

Wystrzał opony przyczyną kilku kolizji na A1 Fot. KPP Radomsko

Do niecodziennego zdarzenia drogowego z udziałem pięciu pojazdów doszło na remontowanym odcinku autostrady A1 niedaleko Kamieńska, w kierunku na Warszawę. Każdy samochód ma uszkodzenia. Na szczęście uczestnicy nie odnieśli obrażeń ciała.

21 marca 2022 roku, tuż przed godziną 21.00 policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńsku zostali wezwani na drogę A1, gdzie znajduje się pięć uszkodzonych pojazdów. Na miejscu mundurowi ustalili, że w naczepie samochodu ciężarowego doszło do uszkodzenia koła i wystrzału opony.

- Na fragmenty ogumienia kolejno najechali kierowcy czterech osobówek tj. citroena, bmw, volkswagena oraz forda. Każde z aut ma uszkodzony zderzak. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. O podwójnym pechu może mówić kierowca forda, ponieważ podczas weryfikacji i sprawdzania danych okazało się, że jego pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. W związku z powyższym policjanci zatrzymali elektronicznie dowód rejestracyjny od galaxy. Na miejscu interweniowała też straż pożarna – relacjonuje Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Funkcjonariusze przypominają, że na remontowanym odcinku autostrady A1 znajdują się liczne ograniczenia prędkości, do których należy się stosować. Aby uniknąć zniszczenia ogumienia i związanych z nim zagrożeń konieczne jest dostosowanie stylu i prędkości jazdy do nawierzchni.

Więcej o:
policja radomsko kolizja a1 kamieńsk wystrzał opony
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE