Wystawa dopiero w 2025 roku, ale na portalu Radomsko24.pl już w piątek

Wystawa dopiero w 2025 roku, ale na portalu Radomsko24.pl już w piątek Fot. M. Kołaczkowski

Dzięki uprzejmości Muzeum Regionalnego w Radomsku i Krzysztofa Błaszczyka archeologa, portal Radomsko24.pl jak pierwszy prezentuje część wyeksplorowanych przedmiotów podczas prac archeologicznych na ulicy Reymonta w Radomsku.

- Wrzesień 2023 roku był miesiącem, w którym już zakończyliśmy drugi etap prac archeologicznych w ulicy Reymonta. Doszliśmy do rzeki Radomki i tutaj stare miasto kończy się. W dalszej części ulicy Reymonta też był nasz nadzór, ale na typową archeologię nie napotkaliśmy - mówi Krzysztof Błaszczyk, archeolog. 

Co archeologów najbardziej zdziwiło?

- Każdy sezon przynosił coś co nas bardzo zaskakiwało! Do 2019 roku nie wiedzieliśmy, że mamy archeologię w Radomsku. Dopiero w czasie prac w ulicy Reymonta, odkryliśmy różnego rodzaju zabytki, szkielety (było cmentarzysko), drogę wyłożoną belkami – dodaje Krzysztof Błaszczyk 

Centrum Radomska kryje jeszcze archeologiczne niespodzianki?

- Oczywiście. Został jeszcze cały rynek, który wcześniej czy później musimy przebadać. Tam bowiem stał ratusz średniowieczny - mówi Krzysztof Błaszczyk. 

Tego naprawdę nie możesz przegapić. Zapraszamy do oglądania programu „W Temacie”. Gościem portalu Radomsko24.pl w piątek 12 kwietnia będzie Krzysztof Błaszczyk, archeolog. Premiera o godz. 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk krzysztof błaszczyk
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE