Wyróżnienie dla I LO w Radomsku w konkursie „zesPOLeni”

Fot. I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku

Ponad 50 zespołów z całej Polski wzięło udział w konkursie „zesPOLeni”, organizowanym przez Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej. Wśród nich byli również radomszczanie – młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Radomsku. Za swoją pracę konkursową zostali uhonorowani wyróżnieniem.

Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu krótkiego filmu przedstawiającego pozytywny wpływ Polaków na gospodarkę i społeczeństwo Norwegii, Islandii i Liechtensteinu. Całość musiała zostać nagrana po angielsku z polskimi napisami. Film radomszczańskich uczniów można obejrzeć w serwisie YouTube.

Główna nagroda powędrowała do Zespołu Szkół Technicznych w Ostrowie Wielkopolskim. Dalsze miejsca zajął Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Zamościu, I Liceum Ogólnokształcące im. Grzegorza Piramowicza w Augustowie oraz Powiatowy Zespół nr 2 Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego i Technicznych im. Ignacego Łukasiewicza w Oświęcimiu.

Każdy z laureatów otrzyma voucher na zakup sprzętu sportowego w sieci sklepów Decathlon. Nagrody powędrują również do szkół delegujących zwycięskie zespoły. Niestety ze względu na pandemię odwołane zostały studyjne wyjazdy do krajów EOG.

Więcej o:
I lo szkoła liceum młodzież konkurs współpraca liceum radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE