Wyremontowany odcinek drogi Przedbórz - Piskorzeniec

Wyremontowany odcinek drogi Przedbórz - Piskorzeniec

Zakończył się generalny remont ponad kilometrowego odcinka powiatowej drogi między Przedborzem, a Piskorzeńcem.

Przebudowane zostało także skrzyżowanie z drogą do Gór Mokrych. Inwestycja wykonana została przy wsparciu z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Droga z Przedborza do Piskorzeńca podczas ubiegłorocznego audytu została uzna za jedną z najbardziej zniszczonych powiatowych dróg. Nie było wątpliwości nawierzchnia wymagała jak najszybszej modernizacji. Koszt przebudowy jej najgorszego 1 150 metrowego odcinka (ok. 3 km od granic Przedborza). Początkowo koszty inwestycji szacowano na ponad 600 tys. zł. Prace udało się jednak wykonać niższym kosztem – w sumie wydano 496 260 zł. 80 proc. tej kwoty (394 608 zł) stanowi dofinansowanie przyznane w ramach rządowego Funduszu Dróg Samorządowych.

Jak podkreśla Starosta Powiatu, Beata pokora, modernizacja poprawi okolicznym mieszkańcom komfort dojazdu do Przedborza oraz do znanego w całym kraju Centrum Japońskich Sztuk Walki „Dojo” Stara Wieś. Nowa nawierzchnia zwiększy również bezpieczeństwo użytkowników ruchu (niebezpieczeństwo stwarzały m.in. manewry w celu omijania wybojów) a także ograniczy liczbę szkód komunikacyjnych, zgłaszanych w związku z istniejącymi tam dziurami w nawierzchni.

Władze powiatu planują kontynuację prac na drodze do Piskorzeńca. Remont kolejnego, 1800-metrowego odcinka, ma zostać przeprowadzony w 2020 roku. Koszt robót oszacowano na 1 000 000 zł. Powiat Radomszczański złożył już wniosek o dofinansowanie tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Inwestycja została oddana do użytku 26 listopada (kilka dni przed wyznaczonym terminem).

Więcej o:
drogi radomsko remonty drogi radomsko drogi w radomsku remont drogi przedbórz piskorzeniec
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE