Radomsko, Łódzkie 20.4o Sobota, 25 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja redakcja

Wyprawka rozdana

Miasto
Mateusz Szałowski

Aż 70 tornistrów z wyprawką szkolną trafiło do tegorocznych radomszczańskich pierwszoklasistów, którzy w najbliższy poniedziałek rozpoczną swoja przygodę z edukacją.

źródło: UM RadomskoAż 70 tornistrów z wyprawką szkolną trafiło do tegorocznych radomszczańskich pierwszoklasistów, którzy w najbliższy poniedziałek rozpoczną swoja przygodę z edukacją.

Sponsorem plecaków była PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź-Teren, która realizuje na terenie województwa łódzkiego akcję „Energetyczny tornister”.

Akcja prowadzona była we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Radomsku, a tornistry wręczała w środę wraz Dyrektorem Generalnym Oddziału Łódź Teren – Witoldem Filipińskim, Pani Prezydent Radomska - Anna Milczanowska.

W plecakach można było znaleźć: zeszyty, piórniki z pełnym wyposażeniem, farby, kredki, mazaki, bloki rysunkowe i techniczne, bibułę, papier wycinankowy, klej, nożyczki, plastelinę oraz czekolady. Wartość jednego tornistra to około 95 zł.
Akcja „Energetyczny tornister” od 9 lat prowadzona jest na terenie aglomeracji łódzkiej, jednak tym roku po raz pierwszy dotarła na teren województwa – do Radomska, Wielunia i Zduńskiej Woli.

Dzięki akcji energetyków łącznie skorzysta na tym 400 dzieci, dla których ta pomoc jest najistotniejsza. PGE Dystrybucja S.A. Oddział Łódź-Teren od lat poświęca się działalności prospołecznej. Wspiera finansowo m.in.: Polski Czerwony Krzyż, „Caritas”, Centrum Integracji Młodzieży „Radomsko”, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Stowarzyszenie „Civitas Christiana”, Polskie Towarzystwo Walki z Kalectwem, Polski Komitet Pomocy Społecznej.

komentarze