Wypadek w okolicach Kamieńska. 2 osoby trafiły do szpitala

Wypadek w okolicach Kamieńska. 2 osoby trafiły do szpitala Fot. KPP Radomsko

Dwie osoby zostały ranne w wyniku wypadku, do którego doszło we wtorek 26 maja 2020 r. na Drodze Krajowej nr 1 w okolicy Kamieńska.

Jak ustalili policjanci, 71-letni mieszkaniec powiatu nowosądeckiego, kierujący samochodem Mercedes jechał lewym pasem ruchu w kierunku Katowic. Gdy był około 200 metrów przed rondem w Kamieńsku, z terenu budowy autostrady wjechał na jego pas ruchu samochód marki opel zafira Kierowany przez 21-latka.

- Z relacji kierującego mercedesem wynika, że w celu uniknięcia zderzania z zafirą wykonał manewr obronny zjeżdżając na prawy pas ruch na którym znajdował się samochód ciężarowy daf z naczepą, doprowadzając do bocznego zderzenia się pojazdów. W wyniku zderzenia mercedes przewrócił się na lewy bok, natomiast w samochodzie ciężarowym uszkodzone zostało lewe koło oraz zawieszenie. Mercedesem podróżowali jeszcze dwaj pasażerowie w wieku po 58 lat, którzy z ogólnymi obrażeniami zostali zabrani do radomszczańskiego szpitala – relacjonuje Włodzimierz Czapla z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Droga krajowa została zablokowana w obu kierunkach. Policjanci wyznaczyli objazdy Drogą Krajową 91 oraz wojewódzką 484. Wszyscy kierujący byli trzeźwi.

Więcej o:
radomsko policja wypadek dk1 kamieńsk
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE