Radomsko, Łódzkie 17.2o Poniedziałek, 21 Października 2019
ważne informacje
  • 14:10 Ocalmy Przemka! Były piłkarz RKS Radomsko potrzebuje pomocy czytaj dalej
  • 14:10 Ostateczne wyniki wyborów dla okręgu nr 10 czytaj dalej

Wypadek na drodze Kamieńsk - Bełchatów

Alert 112

Policjanci zajmujący się wyjaśnianiem okoliczności związanych z wypadkami drogowymi ustalają szczegóły zdarzenia, do którego doszło 20 marca około godziny 13.30, na drodze prowadzącej z Kamieńska do...

Policjanci zajmujący się wyjaśnianiem okoliczności związanych z wypadkami drogowymi ustalają szczegóły zdarzenia, do którego doszło 20 marca około godziny 13.30, na drodze prowadzącej z Kamieńska do Bełchatowa.

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 51 -letni kierujący peugeotem 405 najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków ruchu panujących na drodze, zjechał na przeciwny pas jezdni i doprowadził do czołowego zderzenia, z jadącym w kierunku Bełchatowa fordem fiestą. Wszystkie osoby biorące udział w wypadku odniosły poważne obrażenia ciała. Sprawca zdarzenia nieprzytomny został przetransportowany śmigłowcem do jednego z łódzkich szpitali. Pasażer peugeota został zabrany do szpitala w Bełchatowie, pozostał na oddziale ortopedii. Z kolei, 75 -letni kierujący fordem trafił do piotrkowskiego szpitala, a dwie pasażerki z tego samochodu, do bełchatowskiego, wszyscy pozostali na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym. Wszystko wskazuje na to, że sprawca zdarzenia był nietrzeźwy, badanie wykazało 1,19 promila alkoholu w organizmie. Ponadto od 51 - latka została pobrana krew do dalszych badań. Podczas ustalania okoliczności wypadku okazało się, że sprawca zdarzenia ma zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, obowiązujący do czerwca 2013 roku. Policjanci przesłuchają  osoby uczestniczące w zdarzeniu, kiedy tylko ich stan zdrowia ustabilizuje się. Pozwoli to na postawienie stosownych zarzutów nieodpowiedzialnemu mieszkańcowi Kamieńska.

komentarze