Wypadek na A1. Zderzyły się trzy pojazdy. Dwie osoby zostały ranne

Wypadek na A1. Zderzyły się trzy pojazdy. Dwie osoby zostały ranne Fot. KPP Radomsko/ PSP Radomsko

Do zderzenia trzech pojazdów (osobowego oraz dwóch ciężarowych) doszło w środę, 27 grudnia 2023 r. ok. godz. 7.40 na autostradzie A1 niedaleko Radomska. Przyczyną wypadku było prawdopodobnie zaśnięcie kierującej samochodem osobowym.

- Z ustaleń policjantów wynika, że 49-letna kierująca samochodem osobowym najprawdopodobniej zasnęła za kierownicą, uderzyła w samochód ciężarowy, następnie w bariery energochłonne i w kolejną ciężarówkę. Łącznie w zdarzeniu brało udział 6 osób, w tym 4 podróżujące osobowym mercedesem – mówi Aneta Wlazłowska z Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Wszystkie osoby miały udzieloną pomoc medyczną na miejscu zdarzenia. Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala.

Wszyscy kierowcy byli trzeźwi.

Podczas prowadzenia działań występowały utrudnienia komunikacyjne.

- Na kanwie tego zdarzenia, policjanci proszą o odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale również za innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że za kierownicę musimy wsiadać wypoczęci i w odpowiedniej kondycji psychofizycznej. Jeżeli poczujemy pierwsze oznaki zmęczenia, zróbmy sobie przerwę. Warto się przewietrzyć oraz wykonać proste ćwiczenia fizyczne, które z pewnością rozbudzą nasz organizm – podkreśla Aneta Wlazłowska.

Więcej o:
policja radomsko a1 wypadek gmina dobryszyce
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE