Wypadek na A1. Dwie kobiety trafiły do szpitala. Kierowca prawdopodobnie zasnął

Wypadek na A1. Dwie kobiety trafiły do szpitala. Kierowca prawdopodobnie zasnął Fot. W. Bojdo

Zmęczenie i w efekcie zaśnięcie za kierownicą było prawdopodobnie przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło w niedzielę, 3 września 2023 r. na autostradzie A1 w miejscowości Brodowe w gminie Ładzice.

Do zdarzenia doszło ok. godz. 11.30.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierujący samochodem marki volkswagen 20-letni mieszkaniec województwa śląskiego, jadąc w kierunku Łodzi lewym, skrajnym pasem ruchu prawdopodobnie na skutek zaśnięcia zjechał na środkowy pas ruchu. Doprowadził do zderzenia z kierującą peugeotem 48-letnią mieszkanką województwa śląskiego – relacjonuje Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała kierująca peugeotem oraz pasażerka tego pojazdu. Kobiety zostały przewiezione do szpitala w Radomsku. Uszkodzone również zostały pojazdy oraz bariery energochłonne.  

Uczestnicy wypadku byli trzeźwi.

- Pamiętajmy. Kiedy prowadzimy pojazd i ogarnia nas senność należy niezwłocznie zatrzymać się w bezpiecznym miejscu. Warto się przewietrzyć oraz wykonać najprostsze nawet ćwiczenia fizyczne, które z pewnością rozbudzą nasz organizm. Nadchodzący mikrosen można u kierowcy zauważyć. Pierwszymi objawami są: częste ziewanie, nagłe dreszcze, opadające powieki oraz częste, powolne mruganie – mówi Dariusz Kaczmarek.

Więcej o:
policja radomsko brodowe a1 wypadek zaśnięcie za kierownicą
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE