Wypadanie włosów – przyczyny i metody zapobiegawcze

Wypadanie włosów – przyczyny i metody zapobiegawcze Fot. Cara-Foto / Shutterstock.com

Spory odsetek społeczeństwa skarży się na nadmierną utratę włosów. Jest to normalny stan rzeczy, ponieważ dziennie nasze cebulki pozbywają się od 50-100 pojedynczych włosków. Jeśli zaś zauważyliśmy, że dotyka nas to w nieco zbyt dużym stopniu, rano po przebudzeniu nasza poduszka jest cała w włosach, odpływ w wannie jest non stop zatkany lub co gorsza widzimy miejscowe braki na naszej głowie, w trybie natychmiastowym powinniśmy zdiagnozować problem u specjalisty.

WYPADANIE WŁOSÓW U KOBIET - przyczyny:

• zmiany hormonalne;
• mikropodrażnienia skóry głowy (promienie UV);
• niedobory składników w diecie;
• przewlekły stres;
• stosowanie niektórych leków;

U kobiet najczęściej dochodzi do łysienia telegenowego które trwa mniej więcej od 2 do 4 miesięcy. Główną przyczyną występowania tego schorzenia jest anoreksja, niedobór żelaza, zaburzenia tarczycy oraz produkty lecznicze (przeciwnadciśnieniowe i przeciwdrgawkowe).

Świetnym środkiem zapobiegawczym sprawdzą się tutaj różnego rodzaju wcierki na przykład skuteczny minoksydyl - jest to lek o zastosowaniu miejscowym który zwiększa przepływ krwi i pobudza porost włosów. Najlepsze efekty widać po 2 miesiącach systematycznego użytkowania.

WYPADANIE WŁOSÓW U MĘŻCZYZN - przyczyny: 

• predyspozycje genetyczne;
• palnie papierosów;
• schorzenia autoimmunologiczne; 
• przyjmowanie sterydów; 
• choroby skóry; 

U mężczyzn utrata włosów jest dosyć wstydliwym tematem, gdyż dobra kondycja włosów często jest utożsamiana z atrakcyjnością fizyczną. Tymczasem wielu mężczyzn już po 30 roku życia narzeka na problemy z łysieniem, które w szczególności objawiają się charakterystycznymi zakolami. Najczęściej jest to problem o podłożu genetycznym. Z pozoru może się wydawać, że z problemem o podłożu genetyczny ciężko sobie poradzić.

Ale to nie prawda! Na rynku są różne środki farmaceutczne np. minoksydyl, wyciąg z Saw Palmetto lub finasteryd. Poza tym, coraz popularniejsze są przeszczepy włosów. Zabieg określany jako przeszczep włosów to nic innego jak działanie z zakresu chirurgii, który polega na przeniesieniu mieszków włosowych z obszaru ciała nieulegającemu łysieniu na obszary pozbawione owłosienia. Jest to wygodny i bezbolesny zabieg, który trwa od 3-6 godzin a efekty często bywają pozytywnie zdumiewające.

Źródło zdjęcia:
Cara-Foto / Shutterstock.com

 

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE