Wyniki matur w Radomsku i powiecie radomszczańskim

Wyniki matur w Radomsku i powiecie radomszczańskim Fot. Klaudia Gajda

W poniedziałek, 5 lipca 2021 r. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała wyniki matur. Jak egzamin dojrzałości wypadł w szkołach w Radomsku i powiecie radomszczańskim?

Z powodu pandemii, do tegorocznego egzaminu maturzyści przygotowywali się przede wszystkim w formie zdalnej.

Żeby zdać maturę, należało uzyskać co najmniej 30 proc. punktów z każdego z egzaminów obowiązkowych, czyli z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego. 

W Radomsku, jeśli chodzi o licea, najwyższą zdawalność odnotowano w II Liceum Ogólnokształcącym. Wśród techników, najlepsi byli maturzyści z Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznych.

Wyniki matur w szkołach w Radomsku i powiecie radomszczańskim

I Liceum Ogólnokształcące w Radomsku – zdawalność 91,86 proc.

172 tegorocznych absolwentów przystąpiło do egzaminu, 158 osób zdało egzamin maturalny, 14 osób nie zdało egzaminu – 11 z nich jest uprawnionych do egzaminu poprawkowego.

II Liceum Ogólnokształcące w Radomsku - zdawalność 95,5 proc.

132 tegorocznych absolwentów przystąpiło do egzaminu, 126 osób zdało egzamin maturalny, 6 osób nie zdało egzaminu – 4 z nich jest uprawnionych do egzaminu poprawkowego.

III Liceum Ogólnokształcące (ZSP nr 1 w Radomsku) - zdawalność 64 proc.

58 tegorocznych absolwentów przystąpiło do egzaminu, 37 osób zdało egzamin maturalny, 21 osób nie zdało egzaminu – 13 z nich jest uprawnionych do egzaminu poprawkowego.

Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Przedborzu - zdawalność 73,3 proc.

15 tegorocznych absolwentów przystąpiło do egzaminu, 11 osób zdało egzamin maturalny, 4 osoby nie zdały egzaminu – 4 z nich jest uprawnionych do egzaminu poprawkowego.

Technikum w ZSP nr 1 w Radomsku - zdawalność 56 proc.

30 tegorocznych absolwentów przystąpiło do egzaminu, 17 osób zdało egzamin maturalny, 13 osób nie zdało egzaminu – 8 z nich jest uprawnionych do egzaminu poprawkowego.

Technikum w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomsku - zdawalność 54 proc.

97 tegorocznych absolwentów przystąpiło do egzaminu, 52 osoby zdały egzamin maturalny, 45 osób nie zdało egzaminu – 25 z nich jest uprawnionych do egzaminu poprawkowego.

Technikum Drzewne i Ochrony Środowiska w Radomsku - zdawalność 35 proc.

40 tegorocznych absolwentów przystąpiło do egzaminu, 14 osób zdało egzamin maturalny, 26 osób nie zdało egzaminu – 20 z nich jest uprawnionych do egzaminu poprawkowego.

Technikum Elektryczno-Elektroniczne w Radomsku - zdawalność 75 proc.

168 tegorocznych absolwentów przystąpiło do egzaminu, 126 osób zdało egzamin maturalny, 42 osoby nie zdały egzaminu – 35 z nich jest uprawnionych do egzaminu poprawkowego.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański szkoły matura 2021 wyniki matury egzamin dojrzałości
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE