Radomsko, Łódzkie 19.1o Piątek, 21 Czerwca 2019
ważne informacje

Wyniki kontroli pokoju zagadek w Radomsku

Alert 112
Beata Januszewska

Po ostatniej tragedii, jaka wydarzyła się w koszalińskim escape roomie, radomszczański pokój zagadek przeszedł kontrolę. Strażacy stwierdzili pewne uchybienia, które nakazano poprawić. Większych niedociągnięć mających wpływ na bezpieczeństwo nie stwierdzono. Zalecono, aby w pokoju zagadek nie zamykać drzwi na klucz.

Kontrolę w Radomsku przeprowadzono 5 stycznia. Stwierdzono uchybienia w postaci niezbyt dokładnego oznakowania wyjścia ewakuacyjnego i zalecono zamieszczenie dodatkowego oznakowania. Na dzień 7 stycznia wpłynęła do straży pożarnej w Radomsku informacja o tym, że zostało to już uzupełnione, jednak strażacy będą to jeszcze weryfikować.

Podczas kontroli właściciel nie posiadał protokołów z przeglądów instalacji elektrycznej, gazowej i kominiarskiej. Zapewniał jednak, że takowe posiada, dlatego też 7 stycznia ma je dostarczyć do straży celem weryfikacji.

Sprawdzone zostały zasady i procedury organizacji oraz warunki ewakuacji. Aby wydostać się z pokoju należy odnaleźć klucz, który jest gdzieś ukryty. W sumie są trzy pary tego klucza. Jeden schowany w pokoju, drugi ma osoba, która kontroluje zabawę poprzez monitoring oraz słyszy to co się w nim dzieje. Natomiast trzeci znajduje się w pokoju przy drzwiach, w razie gdyby ktoś zechciał opuścić wcześniej pokój oraz dla bezpieczeństwa. Niezależnie od zapewnień, strażacy zalecili właścicielom, aby drzwi od pokoju zagadek nie były jednak zamykane na klucz.

Kontrole tego typu atrakcji zostały zlecone przez ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego do przeprowadzenia na terenie całej Polski po ostatniej tragedii, jaka wydarzyła się w Koszalinie.

Przypomnijmy. W koszalińskim pokoju zagadek 4 stycznia doszło do pożaru, w którym zginęło 5 nastolatek, a jedna osoba jest ciężko poparzona.

Po wydarzeniach w Koszalinie, właściciele radomszczańskiego pokoju zagadek zamieścili komentarz na Instagramie:

Myślę, że każdy już wie co się wydarzyło wczoraj w Koszalinie... :( Jesteśmy ta sytuacja poruszeni i składamy wyrazy współczucia rodzinom dziewcząt. Pragniemy w związku z tym mocno podkreślić, że w naszej działalności na pierwszym miejscu stawiamy bezpieczeństwo i zdrowie naszych graczy. Cały czas obserwujemy gry jak i również jest podsłuch na kamerach. Dokładamy wszelkich starań, abyście w czasie gry w naszych pokojach czuli się bezpiecznie. Jesteśmy już po kontroli organów państwowych i zapewniamy, że wszystko jest w porządku.

komentarze