Wyniki egzaminów uczniów klas ósmych zebrane i podliczone

Wyniki egzaminów uczniów klas ósmych zebrane i podliczone Fot. Klaudia Gajda/UM w Radomsku

Podano wyniki egzaminu ósmoklasisty. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała zbiorcze dane dotyczące uczniów, którzy przystąpili do testów w wersji standardowej w pierwszym terminie. Znamy wyniki uczniów z radomszczańskich placówek.

- Już wiemy, że najlepiej poszło małym szkołom na obrzeżach miasta. PSP nr 10 na pierwszym miejscu, tuż za nią PSP nr 5 i PSP nr 8 - informuje Wiktor Lewandowski z Wydziału Informacji i Promocji UM w Radomsku.

Spośród 10 szkół - 8 placówek przekroczyło średni wynik uzyskany przez wszystkie szkoły w województwie. Na uznanie zasługują jednak indywidualne wyniki - 36 egzaminów z kompletem punktów - 22 z matematyki, aż 7 z PSP nr 6, 10 z j. angielskiego i 4 z j. polskiego.

W całym kraju do egzaminu ósmoklasisty w sesji głównej, przystąpiło ok. 510 400 spośród ok. 520 6004 uczniów VIII klasy szkoły podstawowej (ok. 98%), w tym ok. 13 800 uczniów – obywateli Ukrainy.

- Jesteśmy zadowoleni z wyników jakie uzyskali uczniowie naszej szkoły - mówi portalowi Radomsko24.pl Marek Biesiada, dyrektor PSP nr 1 w Radomsku.

Szczegóły w tabeli zbiorczej w galerii zdjęć.

Więcej o:
egzamin egzamin ósmoklasisty wyniki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE