Wynajmować czy kupować komercyjny ekspres do kawy?

Wynajmować czy kupować komercyjny ekspres do kawy? Fot. Źródło zdjęć: freepik.com

Ekspres do kawy w Twojej kawiarni jest centrum wszystkiego. To sprawia, że wybór maszyny — a także czy ją wynajmiesz lub kupisz — są ważnymi decyzjami dla Twojej firmy. Po zidentyfikowaniu idealnego ekspresu do kawy należy wziąć pod uwagę kilka czynników, aby określić, czy wynajem lub zakup jest dla Ciebie właściwą ścieżką. Obie oferują wiele zalet.

Jak podjąć decyzję?

Oto kilka wskazówek przy podejmowaniu decyzji o wynajmie lub zakupie:

• Oferty cenowe będą się różnić w zależności od sprzedawcy i marki. Jeśli zdecydujesz się wynająć maszynę, sprawdź, jakie oferty możesz uzyskać od różnych firm, aby rozważyć swoje opcje.

• Zapoznaj się z planami płatności oferowanymi przez różnych sprzedawców i porównaj z kosztami wynajmu.

• Idź zobaczyć ekspres osobiście, jeśli to możliwe. Sprawdź, w co inwestujesz i zdecyduj, czy jest to odpowiednie dla Ciebie i Twojej firmy.

Kluczowe różnice między zakupem a wynajmem ekspresu

• Koszt z góry – zakup ekspresu do kawy często wymaga dokonania wyższej płatności, jeśli nie całkowitego kosztu urządzenia. Może to spowodować ogromne obciążenie finansowe dla wielu nowych właścicieli firm, biorąc pod uwagę wszystkie inne koszty związane z założeniem specjalistycznej kawiarni. Wynajem wymaga znacznie mniejszych kosztów początkowych, a następnie przewidywalnych płatności miesięcznych.

• Odpowiedzialność – Wynajem zazwyczaj eliminuje Twoją odpowiedzialność związaną z obsługą ekspresu do kawy w Twojej kawiarni, ponieważ większość umów z wypożyczalniami obejmuje serwis. Usługa ta może jednak oznaczać wyższe miesięczne opłaty za wynajem. Z drugiej strony, jeśli jesteś właścicielem maszyny, musisz zapłacić z własnej kieszeni za wszystkie usługi nieobjęte gwarancją producenta lub po upływie okresu gwarancyjnego. Regularna konserwacja maszyny może pomóc obniżyć ryzyko kosztownych napraw.

• Elastyczność – Wynajem umożliwia dość łatwą wymianę ekspresu do kawy na inny, jeśli zdecydujesz, że Twój obecny model nie spełnia Twoich potrzeb biznesowych. Jeśli jesteś właścicielem maszyny, zmiana sprzętu jest bardziej kosztownym posunięciem.

Kluczowe podobieństwa między zakupem a wynajmem ekspresu

• Opcje planu płatności – Niedawne wprowadzenie pożyczek i planów płatności za droższy sprzęt biznesowy sprawia, że coraz łatwiej jest kupić ekspres do kawy za miesięczną cenę porównywalną z wynajmem. Plany wynajmu na własność zapewniają inną opcję, pozwalającą na dokonywanie płatności ratalnych, dopóki nie zdecydujesz się go kupić, bez konieczności dokonywania dużej płatności z góry. Zazwyczaj plany dzierżawy na własność obejmują miesięczne płatności podobne do wynajmu maszyny, a jednocześnie pozwalają zachować pełną własność.

• Rutynowa konserwacja – Chociaż możesz ponosić większą odpowiedzialność, jeśli jesteś właścicielem ekspresu do kawy, nie zmienia to ilości codziennej konserwacji wymaganej przez Ciebie lub Twoich pracowników, aby utrzymać urządzenie w stanie gotowości do pracy. Wypożyczony lub posiadany ekspres do kawy będzie wymagał płukania zwrotnego na koniec dnia przy użyciu odpowiednich środków, a także płukania zwrotnego w południe bez użycia środków chemicznych. Regularna konserwacja ekspresu może również pomóc w utrzymaniu smaku i jakości kawy.

• Różnorodność – niezależnie od tego, czy zdecydujesz się wynająć, czy kupić ekspres do kawy, prawdopodobnie możesz wybierać spośród tej samej szerokiej gamy marek i stylów. Każde z tych podejść pozwoli Ci zabezpieczyć preferowaną maszynę, aby nie musiała brać pod uwagę Twojej decyzji — poza jej ceną.

Wynajmować czy kupować ekspres do kawy?

Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Musimy rozważyć wiele czynników, warto jednak poznać plusy i minusy obu rozwiązań. Jeżeli decydujesz się na wynajem, koniecznie sprawdź wynajem ekspresów do kawy w Questo i ciesz się idealną kawą w Twojej kawiarni!

Źródło zdjęć: freepik.com

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE