Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2022

Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2022 Fot. pixabay.com

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas wakacji jest priorytetem - ważnym elementem troski o bezpieczeństwo są kontrole autobusów wiozących je na letni wypoczynek.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało wykaz miejsc prowadzenia kontroli autobusów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Podczas kontroli sprawdzany jest przede wszystkim stan techniczny autobusu i jego wyposażenie, uprawnienia kierującego oraz stan trzeźwości.

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.

Na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

W Radomsku kontrole prowadzą policjanci z KPP w Radomsku. Wyznaczone miejsce to ul. Kościuszki 4, parking Inter Marche. Kontakt telefoniczny: 47 846 42 68. Kontrole autokarów prowadzone są przez całą dobę.

Więcej o:
Wykaz punktów kontroli autobusów - Wakacje 2022 Radomsko Kościuszki
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE