Wyjątkowe zdjęcia na wystawie „Pokój wszystkim”

Wyjątkowe zdjęcia na wystawie „Pokój wszystkim” Fot. Foto Pozytyw

Prezentowane zdjęcia fotografików z Kijowa i Czernihowa nie tylko pokazały brutalną rzeczywistość wojny, ale także były wezwaniem do działania i solidarności z mieszkańcami dotkniętymi konfliktem.

W piątek 22 marca w Galerii Sztuki Przystanek Cooltura przy ul. Przedborskiej, miał miejsce inspirujący fotograficzny wernisaż pt. „Pokój wszystkim”.

Galerię wypełniły niezwykłe fotografie ukazujące zarówno bolesną rzeczywistość konfliktu na Ukrainie, jak i nadzieję na pokój.

Wiele zdjęć było wyjątkowo poruszających, ukazujących codzienne życie mieszkańców dotkniętych wojną. Kiedy my przygotowujemy się do świąt Wielkanocy w spokoju i radości w rodzinnym gronie, towarzyszy nam świadomość, że nie wszyscy mają takie szczęście.

Na Ukrainie, gdzie wojna wciąż trwa, ludzie walczą o wolność i bezpieczeństwo, nie mając chwili wytchnienia nawet podczas świąt. To przypomnienie o dramatycznej rzeczywistości na Ukrainie dodaje nam pokory i wdzięczności za to, co mamy. W tych trudnych czasach warto być jeszcze bardziej otwartym na solidarność i wsparcie dla tych, którzy cierpią w wyniku konfliktu.

Każde zdjęcie mówiło swoją historię, każda scena wzbudzała silne emocje i refleksję nad sensem pokoju i pojednania. To było niezapomniane wydarzenie, które zmusiło do zastanowienia się nad kondycją ludzkości i przyszłością naszego świata.

Każde zdjęcie opowiadało swoją historię, każda scena wzbudzała silne emocje i refleksję nad sensem pokoju i pojednania. To było niezapomniane wydarzenie, które zmusiło do zastanowienia się nad kondycją ludzkości i przyszłością naszego świata. Widzowie dyskutowali na temat prezentowanych fotografii, które budziły w nich emocje.

To wydarzenie pokazało siłę sztuki jako narzędzia do budowania zrozumienia i wspierania pokoju.

Wystawa będzie prezentowana do 22 kwietnia. Zdjęcia można oglądać w każdy czwartek od godz. 16.00 do godz. 19.00 oraz I i III sobotę miesiąca od godz. 11.00 do 13.00. Grupy zbiorowe, młodzież szkolną proszone są o indywidulane ustalenia terminów zwiedzania za pomocą komunikatora FB foto foto Pozytyw podając zwrotny telefoniczny numer kontaktowy.

Więcej o:
foto pozytyw warsztaty foto pozytyw radomsko przystanek cooltura
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE