Wydarzenia turystyczne na plus. Można otrzymać dotację

Wydarzenia turystyczne na plus. Można otrzymać dotację Fot. Adam Staśkiewicz

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber zaprasza organizacje pozarządowe do udziału w konkursie na wsparcie zadań z zakresu turystyki i krajoznawstwa w 2022 roku pod nazwą „Wydarzenia Turystyczne Plus”. Kwota do rozdysponowania to 150 tys. zł.

Do konkursu można zgłaszać przedsięwzięcia mające na celu upowszechnianie i rozwój turystyki na terenie województwa łódzkiego a także zachęcające mieszkańców do uprawiania aktywności turystycznej w naszym regionie. Na ten cel można pozyskać nawet 12 tys. zł, co stanowi 80 procent kosztów.

Dotacje można otrzymać na:

  • organizację imprez i wydarzeń z zakresu turystyki aktywnej i krajoznawstwa na terenie województwa łódzkiego,
  • organizację szkoleń, kursów, warsztatów, konferencji, konkursów w zakresie turystyki i krajoznawstwa w tym webinaria, szkolenia online, 
  • przedsięwzięcia promujące walory turystyczne województwa łódzkiego, min. Wizyty studyjne, wirtualne spacery, filmy promocyjne, wydanie niekomercyjnych wydawnictw promocyjnych i krajoznawczych czy poradników turystycznych

Projekty, które otrzymają wsparcie muszą zostać zrealizowane nie wcześniej niż 1 czerwca 2022 r. i zakończyć się  nie później niż 31 grudnia 2022 r.

Wnioski można składać do 28 lutego w wersji elektronicznej za pośrednictwem portalu www.witkac.pl  

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu są zamieszczone w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Więcej o:
województwo łódzkie urząd marszałkowski wydarzenia turystyczne projekty dofinansowanie wnioski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE