Wybrali się w podróż za jeden uśmiech...

Wybrali się w podróż za jeden uśmiech... Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Ach, cóż to była za podróż! Oczywiście za jeden uśmiech. Grupa młodzieży z terenu powiatu radomszczańskiego wzięła udział w zorganizowanej w ramach projektu ERA Travel wycieczce po powiecie radomszczańskim.

Uczestników wyprawy przywitała starosta Beata Pokora, która życzyła wszystkim niezapomnianych przeżyć i wspaniałych wspomnień. Program „Podróży za jeden uśmiech” był bardzo różnorodny, a jego realizacja rozpoczęła się od zwiedzania Europejskiego Centrum Budo Dojo Stara Wieś.

W rolę przewodników po obiekcie wcielił się Członek Zarządu Powiatu Radomszczańskiego Michał Koski oraz pracownik Biura Promocji i Rozwoju Powiatu Starostwa Powiatowego w Radomsku Marcin Kwarta. Następnie młodzież zwiedziła znajdujące się w miejscowości Pukarzów okopy z drugiej wojny światowej, a także poznała historię tego miejsca. Uczestnicy mogli też delektować się bliskością natury - rzeką Pilicą i jej krajobrazami. Przykładem wartości kulturowych powiatu radomszczańskiego znajdującymi się na trasie wycieczki była kapliczka Piotra Apostoła oraz przydrożna kapliczka otwierająca obszary Natury 2000 w miejscowości Pierzaki.

Młodzież uczestnicząca w wyprawie, odwiedziła również miejscowość Maluszyn, gdzie poznała historię pozostałości pałacu Ostrowskich/Potockich i znajdującego się na elewacji kościoła pw. św. Mikołaja zegara słonecznego.

Dzielące w drodze powrotnej Maluszyn i Przedbórz kilkadziesiąt kilometrów stało się doskonałą okazją do podzielenia się z uczestnikami „Podróży za jeden uśmiech” ciekawostkami o zabytkach ziemi radomszczańskiej, obszarach Natury 2000, ważnych historycznie miejscach i wyjątkowych krajobrazach znajdujących się na terenie Przedborskiego Parku Krajobrazowego. Był to dobry początek do zaplanowanego po posiłku quizu z wiedzy turystycznej, podczas którego najwięksi znawcy historii i walorów powiatu radomszczańskiego otrzymali atrakcyjne nagrody. Rozstrzygnięto także konkurs na najpiękniejszy uśmiech.

Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie kryjącego wiele ciekawostek Muzeum Ludowego Ziemi Przedborskiej.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański gmina przedbórz wycieczka podróż za jeden uśmiech era travel
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE