Wybory 2020: w Radomsku uda się utworzyć większość Obwodowych Komisji Wyborczych

Wybory 2020: w Radomsku uda się utworzyć większość Obwodowych Komisji Wyborczych

Po uzupełniającym naborze kandydatów do pracy w Obwodowych Komisjach Wyborczych, w Radomsku udało się zgromadzić minimalną liczbę członków, niezbędną do utworzenia OKW niemal we wszystkich obwodach.

W pierwszym naborze, zainteresowanie pracą w Obwodowych Komisjach Wyborczych było niewielkie. Udało się zgromadzić jedynie 50 procent kandydatów do pracy w komisjach.

Do czwartku 16 kwietnia 2020 r., do godz. 15.30 prowadzony był nabór uzupełniający.

Jak poinformował Urzędnik Wyborczy w Radomsku Jan Pawlikowski, w wyniku uzupełniającego naboru wpłynęły dodatkowe zgłoszenia. Dzięki temu uda się utworzyć niemal wszystkie Obwodowe Komisje Wyborcze. Będą one pracować w minimalnym pięcioosobowym składzie.

Wymaganej przepisami minimalnej liczby członków nie udało się zgromadzić w dwóch obwodach: w Szpitalu Powiatowym w Radomsku oraz Domu Pomocy Społecznej.

Wybory prezydenta RP planowane są na 10 maja 2020 r. Wciąż nie jest przesądzone, czy odbędą się w tradycyjne formie (wówczas konieczne będzie funkcjonowanie Obwodowych Komisji Wyborczych), czy też zostaną przeprowadzone korespondencyjnie. Taką formułę przyjął już Sejm. Teraz ustawą zajmie się Senat.

W piątek 17 kwietnia 2020 r. gościem programu „Staszczyk Niezależnie” będzie Jan Pawlikowski, urzędnik wyborczy w Radomsku. Oglądaj o godz. 19.45 na portalu Radomsko24.pl i na naszym kanale na YT.

Więcej o:
wybory 2020 obwodowe komisje wyborcze radomsko kandydaci obwodowe komisje wyborcze
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE