„Wybieramy świadomie” - Przewodnik po wyborach do Sejmu i Senatu RP w 2019 roku

„Wybieramy świadomie” - Przewodnik po wyborach do Sejmu i Senatu RP w 2019 roku

Otoczeni informacyjnym chaosem przestajemy rozumieć podstawowe zasady funkcjonowania państwa, tracimy wiedzę o zakresie kompetencji i odpowiedzialności organów sterujących życiem kraju. W skrajnych przypadkach tracimy zainteresowanie czynnym uczestnictwem w życiu publicznym. Dlatego też Partnerzy projektu „Inicjatywa Edukacji Obywatelskiej” podjęli się zadania i opracowali słowniczek wyborczy zatytułowany „Przewodnik po wyborach do Sejmu i Senatu RP w 2019 roku”.

Kierując się potrzebą upowszechniania rzetelnej wiedzy o Polsce, jej państwie i ustroju, Partnerzy projektu „Inicjatywa Edukacji Obywatelskiej” podjęli się zadania wprowadzenia do przestrzeni publicznej kompetentnie opracowanych i w sposób przystępny udostępnianych fundamentalnych pojęć i informacji.

Naszym celem jest możliwie obiektywna i wszechstronna prezentacja wiedzy, która ułatwi obywatelom czynne i rozumne uczestnictwo w życiu politycznym, społecznym i gospodarczym Polski. „Przewodnik po wyborach do Sejmu i Senatu RP w 2019 roku” to pierwszy krok w tym kierunku
- napisali pomysłodawcy.

Opatrzony wprowadzeniem prof. dr. hab. Huberta Izdebskiego “Słowniczek wyborczy” – w dziesięciu rozdziałach – prezentuje całość wiedzy niezbędnej do świadomego uczestnictwa w zbliżających się wyborach parlamentarnych.

Omówione w nim zagadnienia pomocne będą nie tylko wyborcom, ale też osobom zaangażowanym w organizację i przeprowadzenie wyborów: pracownikom samorządowym, członkom komisji wyborczych, mężom zaufania i obserwatorom społecznym.

Więcej o:
słowniczek wyborczy 2019 przewodnik po wyborach do sejmu i senatu RP 2019

Załączniki

Słowniczek Wyborczy 2019 - Przewodnik po wyborach do Sejmu i Senatu RP

Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE