Wybieramy posłów i senatorów

Dziś, na czteroletnią kadencję wybieramy 460 posłów na Sejm i 100 senatorów. Głosowanie potrwa do 21.00

Dziś, na czteroletnią kadencję wybieramy 460 posłów na Sejm i 100 senatorów. Głosowanie potrwa do 21.00Jak głosować?

W lokalu wyborczym otrzymamy dwie karty do głosowania. Do Sejmu białą w formie książeczki i do Senatu w formie pojedynczej kartki, w kolorze żółtym.

Aby oddać ważny głos, stawiamy znak "X" tylko przy jednym nazwisku kandydata do Sejmu i jednym do Senatu.

Na stronie tytułowej, książeczki do głosowania do Sejmu RP, znajduje się instrukcja głosowania.Na drugiej kartce spis treści, w którym zostaną wymienione wszystkie komitety wyborcze zawarte w karcie. Dalej, znajdują się listy kandydatów do Sejmu poszczególnych komitetów. Głos można oddać tylko na jednego kandydata.
Technika głosowania w wyborach do Sejmu RP

Aby nasz głos był ważny, w kratce z lewej strony nazwiska naszego kandydata należy postawić znak X - dwie przecinające się linie w obrębie kratki. Jeśli nie oddamy głosu na żadnego z kandyda - głos będzie nieważny. Pamiętajmy! Wybieramy tylko jedną listę i tylko jednego kandydata z tej listy. Postawienie znaku X na różnych listach, przy nazwiskach różnych kandydatów spowoduje, że nasz głos będzie nieważny.

Głos na kandydata do Senatu oddamy na pojedynczej, żółtej kartce. W wyborach do Senatu głosujemy także tylko na jedną osobę. Stawiamy znak "X" przy nazwisku wybranego przez nas kandydata na senatora.
Technika głosowania w wyborach do Senatu RP

Numery list dla komitetów wyborczych w wyborach do Sejmu: 1 - PiS, 2 - PO, 3 - Partia Razem, 4 - KORWiN, 5 - PSL, 6 - Zjednoczona Lewica SLD+TR+PPS+UP+Zieloni, 7 - Kukiz'15, 8 - Nowoczesna Ryszarda Petru. 

W Radomsku poszczególne lokale wyborcze są te same jak w wyborach prezydenckich. Podczas głosowania trzeba mieć z sobą ważny dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem, np. paszport lub prawo jazdy.

Granice i numery obwodów do głosowania w Radomsku


Podobają ci się nasze newsy? Polub Radomsko24.pl na Facebooku TUTAJ!

Więcej o:
wybory2015 sejm senat kandydaci
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE