Wszystkich Świętych w Radomsku. Kwesta na Cemantarzu Starym i Nowym

Wszystkich Świętych w Radomsku. Kwesta na Cemantarzu Starym i Nowym

W piątek 1 listopada, na Starym i Nowym Cmentarzu w Radomsku, została zorganizowana kwesta na rzecz ratowania starych i niszczejących nagrobków.

Jak co roku do kwesty, przyłączyli się znani radomszczanie, w tym prezydent Jarosław Ferenc, posłanka Anna Milczanowska, samorządowcy, nauczyciele, uczniowie z radomszczańskich szkół, ludzie kultury oraz dziennikarze. Razem kwestuje blisko 50 osób.

- To nie jest moje pierwsze kwestowanie i muszę przyznać, że z roku na rok radomszczanie są bardziej hojni. Szczególnie cieszy widok młodzieży i dzieci, które chętnie podchodzą i wrzucają swoje pieniądze - podkreśla Rafał Dębski, przewodniczący Rady Miasta w Radomsku, który kwestował na Cmentarzu Starym.

Osoby, które ofiarowały choć symboliczny grosz, otrzymywały pamiątkowe naklejki.

W czasie poprzedniej zbiórki  w 2018 roku, zebrano ponad 17 tys. złotych, które przeznaczone zostały na renowację grobu Soczołowskich. Sarkofag ten jest wpisany do rejestru zabytków objętych opieką konserwatora, dlatego też jego odrestaurowanie prowadzone było w sposób spełniający najwyższe wymogi sztuki renowacyjnej.

Organizatorem kwesty jest Radomszczańskie Towarzystwo Opieki nad Zabytkami. Kwestorzy będą zbierać pieniądze przy bramach Starego i Nowego Cmentarza do godziny 17. Zachęcamy też do wsparcia kwesty.

Więcej o:
kwesta kwesta radomsko wszystkich świętych radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE