Wszyscy zagramy z Orkiestrą?

Wszyscy zagramy z Orkiestrą? Fot. WOŚP

Najogólniej mówiąc – w tym roku podczas 28. finału WOŚP będziemy zbierać na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji. Aby operacje były skuteczne i bezpieczne i aby było jak najmniej powikłań, potrzebne są bardzo kosztowne urządzenia. Dzisiaj 10 stycznia zapytaliśmy radomszczan czy włączą się do akcji i wspomogą Orkiestrę?

Zapytaliśmy radomszczan czy włączą się do akcji i wspomogą Orkiestrę?

Magda, pracownik administracji miejskiej: Nie wyobrażam sobie, aby było inaczej. Moja córka ma tyle lat co gra Owsiak. Dla  mnie to jest pewnego rodzaju taki eksportowy produkt w dodatku z ogromną pozytywna energią.

Eugeniusz, pracownik fizyczny, spółki miejskiej: Nie… Nawet grosza nie wrzucę. Przecież ten Owsiak będzie wspierał, czy nawet już to robi wspiera te kolorowe ruchy, jak to się mówi … ( LBGT , przyp. red). Daj Pan mi spokój…

Zofia, ekspedientka marketu: Szczerze powiem. Tak na dwoje o tym myślałam… Gdy jednak moja ukochana wnuczka znalazła się w szpitalu w Łodzi i zobaczyłam, jak dużo jest sprzętu z serduszkiem i takim opisem, z którego finału i tak dalej … to aż łzy mi popłynęły. Piękna sprawa.. na pewno wrzucę parę groszy!!

Monika, uczennica szkoły średniej: Wspaniała akcja. To fenomen na skale światową, jesteśmy wielcy. Będąc w podstawówce też kwestowałam i ludzie byli bardzo mili …

Grzegorz, emeryt: Zawsze ten sprzęt co kupują co roku komuś pomaga. Wrzucę kilka groszy. Przecież nie zbiednieje …

W 2019 roku w Polsce w 67 oddziałach chirurgii dziecięcej wykonano ponad 80 tysięcy operacji. Choć polska chirurgia dziecięca jest na wysokim poziomie, to nadal trzeba zwiększać ilość operacji małoinwazyjnych, endoskopowych, które powodują mniejszy uraz operacyjny, zmniejszają dolegliwości dziecka związane z koniecznością operacji oraz skracają pobyt dzieci i rodziców w szpitalu.

Na co tegoroczne środki zostaną przeznaczone?

W tym roku WOŚP wesprze szczególnie chirurgię ogólną, kardiochirurgię i neurochirurgię. Cel Finału obejmie zakup lamp operacyjnych, stołów operacyjnych, diatermie, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty RTG z ramieniem C, zestawy endoskopowe. A także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych, jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Więcej o:
wośp 2020 wośp radomsko 2020 radomsko wośp 2020 28 finał wośp radomsko finał wośp 2020 radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE