Wśród życzliwych żyje się lepiej

Wśród życzliwych żyje się lepiej

Szpital Powiatowy w Radomsku pragnie zwrócić uwagę mieszkańców powiatu na potrzeby kobiet w ciąży, które potrzebują wsparcia i życzliwości nie tylko ze strony rodziny ale i lokalnej społeczności. By osiągnąć ten cel szpital nawiązał współpracę z fundacją „Jestem w drodze”.

Jak wyjaśnia położna Ewa Kazimierczak z radomszczańskiego szpitala, ciąża to wyjątkowy stan dla każdej kobiety. W tym okresie kobieta powinna być otoczona czułością i życzliwością nie tylko ze strony członków rodziny. Dotyczy to zwłaszcza początku ciąży, kiedy jest jeszcze niewidoczna, a dolegliwości ze strony organizmu kobiety mogą sprawiać jej duży dyskomfort.

- Chcemy, by społeczeństwo zwracało uwagę na kobiety w ciąży i traktowało je w sposób szczególny. Zwłaszcza w kolejce na zakupach, do lekarza czy w komunikacji miejskiej – dodaje Przemysław Drozdek ze Szpitala Powiatowego w Radomsku.

Fundację „Jestem w drodze” założyły dwie mamy – Natalia Michałek i Natalia Olszewska, kobiety na podstawie własnych doświadczeń i obserwacji zachowań społecznych uznały, że ciężarne kobiety powinny zostać otoczone specjalną troską, gdyż obecnie pozostają praktycznie niezauważalne.

Celem akcji jest dyskretne powiadomienie innych ludzi, iż już niedługo kobieta zostanie mamą. Fundacja stworzyła bezpłatny znak, który można przypiąć np. do kurtki, który  w dyskretny i nienarzucający się sposób powiadomi otoczenie o ciężarnym stanie kobiety.

Znaczek będzie można otrzymać w Szpitalu Powiatowym podczas rejestracji ciężarnej kobiety, na oddziale ginekologicznym oraz w szkole rodzenia. Bezpłatną przypinkę można również zamówić na stronie internetowej fundacji www.jestemwdrodze.pl

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE